Hráči pátého týmu podzimního pořadí soutěže se napoprvé rozhodně nemusejí obávat nějakých galejí, naopak jim trenéři dopřejí fotbálek. V dalších dnech a týdnech to ovšem taková pohoda nebude. Tréninky na domácí umělce bude střídat posilování v tělocvičně a běhání po okolních terénech. Chybět ale nebude ani spinning, či aerobik.

Mezi 8. a 12. únorem se pak těžiště libišské přípravy přesune do Mozolova. Cestou na jih Čech tým navíc odehraje v Benešově proti Poříčí nad Sázavou jeden z přátelských zápasů. Ten vůbec první přijde na pořad 1. února v Praze proti Motorletu a další budou následovat: 19. ledna Louňovice na umělce v Praze – Chodově, 22. února Rejšice na umělce v Benátkách, 1. března Hrobce podle podmínek na přírodní trávě nebo na umělce v Roudnici.

A jaký pohyb v kádru se dá v případě Libiše očekávat? Podle zpráv z vedení Sokola jsou na odchodu Frei, Kiršner, Rožánek, Hrbáček, kterým skončila hostování, a jak už i dříve informoval Mělnický deník, hledá si po přestěhování do Plzně nové angažmá brankář Kamil Šídlo. V jednání pak prý v Libiši mají příchody dalších mladíků, aby pokračovali v úspěšně započaté přestavbě kádru.

Čtyři přípravná utkání má před výkopem jarní části nejvyšší krajské soutěže v plánu jeho vedoucí celek – Sokol Ovčáry, který se k úvodnímu tréninku sejde na umělé trávě na mělnickém Podolí. Po návratu ze čtyřdenního soustředění v Bedřichově (26. – 30. ledna) tým trenérů Studeného a Sankota změří síly 8. února s Ostrou, 15. února s Dobrovicí, 22. února Štětím a 1. března Litoměřicemi. S výjimkou posledního duelu, který se jako generálka na úvodní mistrák s Novým Strašecím odehraje v Ovčárech, uvidí zbylé tři mělnická umělka.