„V loňské sezoně se nám na tréninky scházelo hodně hráčů a ne všichni mohli nastoupit do mistrovských utkání. Nejprve jsme jim chtěli vyjednat někde hostování, ale zjistili jsme, že jich máme tolik, že můžeme založit další mužstvo. Po dohodě s vedením jsme tedy přihlásili B tým do třetí třídy,“ uvedl jeden z trenérů Petr Silaštík.

Vstup do soutěže se boreckým povedl. Porazili Tišice (4:2) a v dalším kole Záryby (4:1). S Kostelcem se rozešli smírně (1:1). Zaváhání přišla v Řepíně (2:3) a Všetatech (4:6). Pak už svěřenci trenérů Petra Silaštíka a Lukáše Krajníka porazili hráče ze Střezivojic (4:0), Nebužel (3:0), Vysoké (5:0), Ovčár (6:3). Další cenné vítězství se zrodilo v posledním kole doma, kdy si poradili s prvními Lobkovicemi 1:0.

„S podzimem jsem spokojený a hodně mě těší to poslední vítězství. Hráči odvádějí adekvátní výsledky svým možnostem k dané soutěži. Tréninky máme společné s hráči A týmu a vždy se při předzápasovém tréninku určí, kdo půjde s áčkem a kdo s béčkem. Za B tým nastupují ti, co jsou v áčku na lavičce, co se na ní nevejdou, a také hráči z přípravky. Moc šikovná je Jana Nesládková, Pavel Nesládek, Petr Šejnoha a další,“ pochválil borecké naděje trenér. „I když pro hráče B týmu soutěž skončila, budeme se snažit vyjednat pro ně ještě nějaká přátelská utkání,“ upřesnil další plány se svými svěřenci Petr Silaštík.