V nové sezoně už bude ovčárský Sokol působit pouze v I. B třídě. A co víc: k domácím zápasům bude nastupovat ve Klech. Ty se pak po spojení obou subjektů stanou nástupnickou organizací. Proč se i ve svých jednačtyřiceti letech stále platný stoper a kapitán takto rozhodl, objasnil po domácím utkání s příbramským Spartakem (2:0): „Už dva roky žádáme obce Ovčáry a Nedomice o pomoc, ale žádnou jsme nedostali. Nepřispějí ani na sekačku na hřiště. Řekl jsem, že už to sám nepotáhnu. S Petrem Ryndou (předseda TJ Kly) se známe asi čtyři roky. Je vidět, že má zájem. Asi rok jsme spolu komunikovali, co bychom mohli udělat. Možná jsme to mohli sloučit o něco dříve. Kdybychom to stihli do konce března, mohlo to být pod TJ Kly už od začátku sezony. Ale máme teď rok, abychom to dohnali. Jako áčko budeme hrát I. B třídu, béčko přihlásíme do čtvrté třídy, kam půjde zbytek hráčů z Kel. Po roce se vše přejmenuje na TJ Kly."

Do nového společného mužstva přejdou všichni vaši hráči?
Ovčárští skoro všichni kromě Stráči (brankář Radim Straka). Ten chce jít někam pryč. Jinak bychom měli jít snad všichni.

Zřejmě to už asi nebude vaše starost, ale co bude od nové sezony s ovčárským hřištěm, které dokonce nese jméno vašeho otce?
Moje starost to už opravdu nebude. I když jsme tu měli ještě nájem na nějakých osm let, tak jsme k 30. červnu podali žádost o ukončení pronájmu. Hřiště je obce, takže ať se o to stará, jak chce.

Přesto. Bydlíte hned vedle v Nedomicích, tak jaké to bude chodit tady okolo zřejmě opuštěného areálu, kde jste toho fotbalově tolik zažili?
Ze začátku mě to trochu trápilo, ale dneska už ne. Tady na tom hřišti jsem strávil možná třicet let, protože fotbal tady dělal už můj děda, pak iks let táta a teď já. Líto mi bude hřiště a toho zázemí, když půjdu okolo a bude tady metrová lebeda. Ale holt se nedá nic dělat. Lidi tu pro fotbal nejsou. Na rovinu říkám, že kdyby nepomáhal Petr Rubeš a Dušan Kudela, tak už jsem to nedělal dávno.

Na druhou stranu vás musí těšit, že dál udržíte pohromadě vaši fotbalovou partu…
To jsem právě chtěl, protože parta je u nás řadu let suprová. Proto jsem se s nimi dohodl, a musím říct, že mě kluci mile překvapili. Všichni naši hráči včetně Tomáše Hašlera přišli s tím, že jdou se mnou do Kel. To mě potěšilo a jsem za to rád.

Přichystáte na poslední domácí zápas v ročníku nějaké speciální rozloučení, nebo to bude obyčejný mač krajského přeboru?
Obyčejný zápas. S diváky se samozřejmě po jeho skončení rozloučíme. Kdo bude chtít a léta nás zná, tak za námi samozřejmě může do Kel. Budeme jen rádi.

Neuvažovali jste nad přihlášením třeba jen o stupeň vyšší soutěže, než je I. B třída?
Přemýšleli jsme o tom, i s klukama. Od Petra Ryndy tam ale byla podmínka, aby v sestavě měli zhruba z poloviny místo také domácí hráči. Doufám, že hned první rok postoupíme a kluci z Kel vedle Hyky, Hašlera a spol. vyrostou. A ničemu se nebráníme. Když by to tam fungovalo, bylo by mým snem zakončit kariéru tak, že dvakrát postoupím.

Navíc vám osobně odpadnou starosti se sháněním peněz či hráčů, že?
Pro ten první rok jsme s Dušanem Kudelou slíbili, že pomůžeme. Mám i nějaké sponzory, kteří jdou za mnou, takže nějaké peníze ještě seženu. Petr (Rynda) mě mile překvapil tím, že měl připravený na úroveň okresu velice slušný rozpočet. Jakmile se to přejmenuje na Kly, tak bych chtěl být už jen hráč. Samozřejmě i pak je možné se dohodnout, že za firmu nějaký sponzorský dar dám, ale už s tím pak nechci nic mít. Na rovinu řeknu, že i krajský přebor je v posledním půlroku žumpa. Co se děje každých čtrnáct dní třeba v Semicích… Nebo i dnes bylo vidět, že Příbram v soutěži prostě nechtějí. Nevím, co se děje, ale je to hrůza.