POTÍŽE V BRANKOVIŠTI

Kouč Jan Vlček neměl k dispozici ani jednoho gólmana. Petr Vlk je zraněný a Michal Šulc chyběl kvůli pracovním povinnostem. Před utkáním tedy dlouho přemýšlel, na kterého hráče z pole ukázat. Volba padla na Františka Šaška.

„Už jsme si dělali srandu z toho, že snad budeme muset losovat. Šašek samozřejmě není brankář, ale ta volba nakonec byla i logická. Je vysoký, umí dobře nohama a zpravidla hraje stopera. Občas si stoupl do brány za naše béčko, takže jsme tušili, že obstojí," řekl o nepříjemné situaci Martin Reisinger, asistent trenéra a zároveň předseda Záryb.

Rozhodnutí to bylo více než šťastné – Šašek inkasoval jen jednou. Sice už v šesté minutě po tečované střele, ale pak svojí svatyni uzamkl a byl jako zeď.

Sokol vyrovnal během druhé půle, v pětašedesáté minutě propálil povedenou střelou domácího Chadimu Jan Šimek.

„Vyloženě jsme improvizovali. Nejen v sestavě, ale i na hřišti. Třeba Zdeněk Antoš odehrál celý zápas. Nakonec dal gól hráč, který už měl dávno střídat. Fotbal prostě logiku fakt nemá," hovořil o utkání smějící se Reisinger.

V penaltách znovu exceloval brankář Šašek, který se tak společně se čtveřicí úspěšných střelců výrazně podepsal pod zisk dvou bodů.

Záryby končí sezonu na hodně pěkném osmém místě. Druhá sezona však mezi novými leckdy bývá mnohem těžší. Mužstvo plánuje posílit a v dalším ročníku pokračovat v solidních výsledcích.