Na společné soutěži hráčů nad 35 let se na začátku srpna dohodli zástupci Kel, Tišic, Lobkovic, Dolních Beřkovic, Čečelic a Botafoga Mělník. „Zvažovali jsme přizvání dalších týmů, ale nakonec jsme se rozhodli, že nejprve vyzkoušíme, jak to bude fungovat v menším počtu, a od jara nebo příštího podzimu soutěž rozšíříme, pokud to budeme považovat za vhodné," uvedl zástupce organizačního výboru David Vlk z FC SG Lobkovice Fajfka.

„Náš oddíl hrál pod názvem Fajfka téměř dvacet let zápasy s různými soupeři z Mělnicka i širšího okolí, a proto jsme letos po sloučení se starou gardou Lobkovic přivítali aktivitu Petra Ryndy z Kel, který se do přípravy soutěže s velkou vervou pustil," dodal.

Týmy se dohodly, že se bude hrát podle běžných pravidel fotbalu a na velkém hřišti. Hracím dnem bylo určeno pondělí, pokud se soupeři nedohodnou jinak. „Vyzýváme všechny z regionu, kteří mají zájem si zahrát a mají už potřebný věk, ať nás kontaktují například na stránkách soutěže www.mlsg.estranky.cz. Rádi jim nabídneme příležitost v některém ze zúčastněných klubů," zdůraznil Vlk. „A samozřejmě rádi uvítáme i fanoušky fotbalové zralosti na některém ze zápasů," uzavřel.

Soutěže dříve narozených fotbalistů mají velkou tradici například v sousedním Litoměřicku, kde se v novém ročníku představí ve třech skupinách úctyhodných 27 týmů.