Libiš i přes nepříznivý vývoj dokázala ubojovat remízu a ukázala, že může hrát s kýmkoliv.

„Určitě jsme to celé zakončili důstojně. Před utkání jsme si řekli, že zápas prostě zvládneme. Navíc byl i kvalitní, oba týmy předvedly pěknou podívanou," popsal úroveň klání Václav Havel, trenér Libiše.

S divizí se přišlo rozloučit přes sto diváků, kteří návštěvy zápasu nelitovali. I přes bezbrankovou první půli se opravdu hrál pohledný fotbal, který bavil.

Góly ale padaly až ve druhém poločase, herního výpadku domácích Nymburk okamžitě využil. Trefy Herčíka a Škareckého dostaly hosty do dvougólové výhody a zdálo se být hotovo.

NESTÁRNOUCÍ OPORA
To by ale nesměl být na place Zdeněk Šenkeřík. Ten si dobře seběhl na míč ze standardní situace a střelou do protipohybu snížil na 1:2.

Libiš najednou ožila a hnaná euforií z gólu a fandících diváků si došla pro vyrovnání! Branku nedal nikdo jiný než Zdeněk Šenkeřík. Trefa to byla přímo výstavní – ze zoufalé pozice u postranní čáry dvojnásobný držitel českého titulu přehodil gólmana Sovu a poslal zápas do penalt.

V rozstřelu se Sokolu během sezony vůbec nedařilo. Z deseti pokusů jich sedm prohrál. S Nymburkem ale vybojoval bod navíc, brankář Kratochvíl nepustil ani jednu penaltu.

„Sílu Nymburka jsme dlouho odráželi, po přestávce se ale kluci hodně trápili. Už moc nikdo nevěřil, že bychom to mohli vyrovnat. Naštěstí nám Šenkeřík vrátil chuť a ta jeho druhá trefa – to bylo na gól roku," řekl o utkání Václav Havel.

Toho od nové sezony z pozice hlavního trenéra sesadí právě Zdeněk Šenkeřík, tým zahájí přípravu na krajský přebor zhruba za měsíc. Cíl z Libiše zní jasně, co nejdříve se vrátit zpět do divize.

„Bude to ale nesmírně těžké, krajský přebor je dost kvalitní," upozornil Havel.

Libiš - Nymburk 3:2 np. Branky: 66. a 76. Šenkeřík – 51. Herčík, 58. Škarecký. ŽK: 4:2. Rozhodčí: Duchoň - Leška, Krejsa. Diváci: 120.

Libiš: Kratochvíl - Kolísek, Kvída, Zuskin (90. Sus), Novotný, Šenkeřík, Křtěn (55. Stejskal), Pořízek (72. Mach), Šobr, Malák, Prieložný.