Třináct a dost. Neporazitelnost fotbalistů Libiše v divizi skončila v Novém Strašecí. Předposlední zastávka, která nováčkovi chyběla, aby v jednom kuse zabodoval proti všem soupeřům, přinesla porážku 0:1. „Po rekordní šňůře přišla porážka, kterou přijímáme s pokorou a nic nemění na naší spokojenosti s jarní sezonou," nedělal trenér Libiše Jiří Kabyl vědu z prvního nezdaru od pětigólové podzimní prohry v Lovosicích.

O tom, že Strašecí honící se na jaře mohutně a úspěšně za jistotou setrvání v soutěži vrátí Libišským jednogólovou porážku z prvního utkání, rozhodla situace z úvodu druhého poločasu. Hosté po dlouhém vhazování do šestnáctky zcela zapomněli na nejzkušenějšího domácího hráče Jana Flachbarta, a ten zblízka nepohrdnul. Hosté tak mohli litovat nevyužitých šancí Kabyla a Zuskina z úvodního poločasu. Otevření hry po inkasovaném gólu už totiž k vyrovnání nevedlo.

Domácí se důležitou výhrou nejspíš zachránili. „Libiš se tu prezentovala asi nejlépe ze všech týmů jara. Měli jsme s ní v prvním poločase problémy a štěstí, že jsme neinkasovali, pak už patřilo utkání nám a za tuhle výhru jsem strašně rád," zhodnotil duel kouč vítězů Václav Eck. „Hezky se to poslouchá, ale výsledek je pro nás krutý," poznamenal na to konto Jiří Kabyl, který tentokrát neměl k dispozici zraněné Petra, Čadka, Bartoně a Trojana.

Chrdle opět odmítl domácí ztrátu, hosté se dvakrát červenali
Další divácky velmi atraktivní zápletku, navíc opět s dobrým koncem pro domácí, přinesl po dvou týdnech zápas Neratovic. Proti ex-třetiligovým Měcholupům svěřenci trenéra Jiřího Kafky sice bleskově otočili nepříznivý výsledek, na vítěznou trefu si ovšem museli počkat až do samého závěru. „Obrovskou vůli po vítězství a bojovností jsme dokázali zápas zvrátit a zaslouženě zvítězili," těšilo pak jejich kormidelníka.

V utkání se jako první gólově prosadili hosté, kteří jako by svou kombinací uspali statickou domácí obranu. Ta pak už jen přihlížela, jak Vondra překonává Malinu.
V poslední minutě poločasu ovšem bylo srovnáno po podobném gólu Gabča. Ve druhém poločase se plány domácích na obrat naplnily až nečekaně rychle. Po minutě hry hostující brankář vyrazil střelu Bureše pouze k Novotnému a v divizi debutující dorostence proměnil svůj vůbec první kontakt s míčem v gól. Vítězný ovšem nebyl.

Přestože Pražané dohrávali poslední půlhodinu po druhé žluté kartě bez Klíra, který to ve středu hřiště přehnal s důrazem, podařilo se jim srovnat. V 82. minutě Malina hlavičkující ala Neuer zmařil před šestnáctkou jeden z výpadů, jenže Čech mu pohotově vrátil míč až do sítě. Domácí se ale o výhru obrat nenechali. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby ukončila jejich nápor po standardní situaci přesná přízemní střela Chrdleho, který rozhodl už před dvěma týdny.

Trenér Kafka považoval takové drama za kruté k jeho týmu. „V první půli jsme hráli velmi dobře, ale nedokázali ani jednu šanci proměnit. Hosté naopak měli vynikající produktivitu a z ojedinělých šancí vedli a pak i srovnali."

V závěru utkání se o vzrušení postarala další červená karta, tentokrát pro náhradního brankáře, který na hostující lavičce neunesl, že sudí místo penalty pískal hostům ofsajd. Sympatie si ovšem rozhodčí nezískal ani u domácích. Podle nich karetně trestal až poté, co také oni začali na ostřejší zákroky hostů reagovat stejnou mincí.

N. Strašecí – Libiš 1:0 (0:0)Branka: 47. Flachbart. Libiš: Jungr – Škoda, Kabyl, Zuskin, Bezděk – Matoušek, Kolísek, Hrdý, Těmín – Řepka, Baratynskyy (Jiráň, Chlapec, Poništ, Kvída).

Neratovice – H. Měcholupy 3:2 (1:1)Branky: 45. Gabčo, 47. Novotný, 88. Chrdle – 41. Vondra, 82. Čech. Rozhodčí: Šimeček. ČK: 0:2. Diváci: 185. Neratovice: Malina – Zeman, Bureš, Jína, Pajkrt – Vorasický (21. S. Kodr, 46. Novotný), Kokoška, Radosta, Kozák – Gabčo (76. Palanský), Chrdle (89. Stanislav).