Už zítra nás čeká dlouho vyhlížené derby divizních celků z Mělnicka. Libiš bude dopoledne hostit sousedy z Neratovic.

Zatímco hosté by měli být v kompletní sestavě, domácí Libiš trápí vysoká marodka.

Hlavní kouč hostů Jan Studený zažije už druhé derby na neratovické lavičce v pozici kouče. „Měli bychom být v kompletní sestavě, ale ještě se může stát, že se někdo omluví. V pondělí jsme trénovali po zápase jen lehce. Pak ve středu jsme trénovali víc. Dlouhodobě nám chybí Gazdík, ale u něj nevím, jestli ještě vůbec začne. Takže mě to tolik netrápí."

Jiří Kabyl, libišský manažer, má opačný problém. Čeká, kdo se mu uzdraví. „Teprve se uvidí, v jaké sestavě budeme moci nastoupit. Poslední zápas jsme odehráli jen v jedenácti hráčích. A stále nejsou všichni zdraví. Podstatné pro mě bude především to, koho budu mít k dispozici."

A zároveň dodal, že dávají šanci i mladým: „Většinou s sebou bereme i dorostence a někdy se dostanou i na pár minut na hřiště. Spíš ale zatím poznávají to fotbalové prostředí a sbírají zkušenosti."

HROZÍ DALŠÍ PENALTOVÝ ROZSTŘEL?

Poslední tři po sobě jdoucí derby musely rozhodovat pokutové kopy. Dvakrát byla úspěšnější Libiš. „Nějaký bodík bychom sice chtěli, ale každý zápas je jiný, i když příprava probíhá stejně," dodal Studený.
„Kdybychom vyhráli na penalty, nevadilo by mi to, ale raději bych zvítězil v regulérním hracím čase," dodal s úsměvem Kabyl.

PAPÍROVĚ JE FAVORITEM LIBIŠ

Libiš v posledním kole divize skupiny B hostovala na Meteoru, kde slibně rozehraný zápas nedotáhla a po obratu domácích podlehla 2:3. Ztratila tak přímý kontakt se špičkou. V současnosti je na sedmém místě se ziskem devětatřiceti bodů.
Neratovice naopak dokázaly přehrát druhé Kladno. Aktuálně jsou na čtvrté příčce s třiačtyřiceti body.

Libišští jsou v tomto utkání favoritem. Na domácím hřišti totiž neztrácí body, čehož je důkazem tabulka domácích zápasů. Z jedenácti duelů prohrála pouze dva.

NA PODZIM 
ROZHODOVALY PENALTY

Poslední podzimní derby v Neratovicích přilákalo do ochozů více než 250 fotbalových příznivců. Diváci určitě neodcházeli z utkání zklamaní předvedeným výkonem, o to se postarali borci obou týmů. Prestižní zápas se nevymykal běžné úrovni utkání i přes červenou kartu po druhé žluté z 80. minuty pro libišského kapitána Škodu. I když na obou stranách padl gól, musely utkání nakonec rozhodnout penalty. V nich byla úspěšnější Libiš.