Na jedno postupové místo je hned několik aspirantů, a zrovna tak se vyvíjí i situace v suterénu tabulky.

Vedoucí Lobkovice soutěž dobře rozehrály a po osmém kole byly jasným a jediným favoritem na postup. Ve třech posledních zápasech podzimu si ale dovolily luxus v podobě sedmi ztracených bodů a jejich náskok dostal povážlivou trhlinu. Zaváhání využila celá smečka pronásledovatelů. Nad očekávání se daří druhé rezervě Záryb. Ta ale postup nemá jistý ani v případě první příčky. V tom případě by záleželo, zda postoupí i zárybské A mužstvo do I. B třídy.

Kostelecké o lepší než třetí místo připravil nepovedený vstup do soutěže. Mužstvo podlehlo na hřišti Lobkovic i trochu překvapivě doma se Všetaty. Když pak přišla v pátém kole vysoká porážka v Horních Počaplech, nevypadalo to s týmem Kostelce vůbec dobře. Naštěstí pro ně si hráči hrábli až na dno sil a výbornou druhou částí podzimu se dokázali vyšplhat až na třetí příčku se ztrátou pouhých tří bodů na lídra. Zklamáním je až čtvrté místo Liběchova, kde žehrají na úzký kádr a nedisciplinovanost některých hráčů.

Lepší než páté místo čekali také v Mlékojedech. Kádr se částečně omladil a noví hráči se v mužstvu teprve aklimatizují. Na postup to letos asi stačit nebude. Velice nevyrovnané výsledky předvádí nevyzpytatelný tým Všetat. Po ponižující porážce v Liběchově (0:9), přišla domácí vysoká výhra 7:0 nad Vysokou B, aby následoval další propadák v Lobkovicích 0:5.

Velký pád zaznamenali v Horních Počaplech. Někdejší dlouholetý účastník okresního přeboru úplně rezignoval a soutěž už jen dohrává. „Hrajeme pro radost. Na okres nemáme a nechceme nic lámat přes koleno,“ zní z Počapel.

Osmé místo Vehlovic je nad jejich očekávání a plně koresponduje se sílou mužstva.

Rezerva Vysoké je plně závislá na posilách z áčka. Pokud je má, bojuje a může porazit každého. V opačném případě se stává vítanou a snadnou kořistí soupeřů.

Nováček z Botafoga se celý podzim v soutěži aklimatizoval. Mužstvo před soutěží posílilo, ale na výkonech to příliš znát nebylo. Nic víc než boj o záchranu mužstvo od soutoku na jaře asi nečeká.

Velikým zklamáním je vystoupení neratovického Lotosu. Tým, který v uplynulém ročníku bojoval o postup, zatím jen tápe a je až na předposledním místě tabulky. Mužstvu určitě ublížily tři kontumační prohry z úvodu soutěže, kdy bafuňáři Lotosu zapomněli udělat nejlepšímu hráči Gerencserymu novou registračku po jeho návratu z hostování ve Klích. V možnostech mužstva je určitě ale mnohem víc než jen boj o záchranu.

Poslední rezerva Tišic se pyšní skalpem Liběchova, ale to je jen slabou útěchou na poslední příčku v průběžné tabulce. Ale jaro je ještě dlouhé a v odvetách může být vše jinak a tak ani v Tišicích nemusejí nad výkonem své rezervy lámat hůl.