Přezimujete na třetím místě, což je na nováčka vynikající, ale bodů mohlo být ještě víc.

To je pravda. Bohužel nám chybí útočník, který by dokázal dávat góly. Za špatným začátkem byla smůla, neproměňování vypracovaných šancí, určitou roli sehrála i nervozita a samozřejmě také chvilku trvalo, než jsme našli optimální sestavu. V šestém kole se to zlomilo, hru jsme stabilizovali.

Při pohledu na tabulku je jasné, že slabinou byla obranná hra. Čtyřiadvacet inkasovaných gólů vás řadí až na čtvrté místo od konce.

Tam byly problémy, to je pravda. Nebudu svádět všechno na brankáře. Bylo to patrné hlavně v tom úvodu, pak to bylo lepší. Víme o tom a musíme se s tím nějak poprat.

Na druhou stranu vám ale okolní mužstva mohou závidět velký počet mladých hráčů, což je velkou devizou do budoucna.

Ono to není vždy tak růžové, mít v mužstvu velký počet mladých dobrých kluků. Ideální by to bylo v tom případě, že budou mít snahu a chuť se zlepšovat, pracovat na sobě a podřídit se kolektivu. Skutečnost je ale jiná, je to složité. Všichni chtějí hrát a těžce nesou, když začínají na lavičce.

Jaký je kvalitativní rozdíl mezi III. třídou a přeborem?

Určitě dost znatelný. V okresním přeboru už jsou v jednotlivých týmech kvalitní a zkušení hráči. Některé zápasy mají velice dobrou úroveň. Okres je určitě o hodně fotbalovější.

S jakým umístěním budete spokojeni po soutěži?

Kdybychom skončili na stejném místě, jako jsme nyní. Na postup jsme nepomýšleli a ani nemyslíme. Myslím, že pro nováčka by bylo umístění do pátého místa úspěchem. Určitě bychom byli v klubu všichni spokojeni.

Jaromír Hejna