Dresy Slavie Praha, Viktorie Plzně, Marka Matějovského, šála národního mužstva, podepsaná trenérem Jaroslavem Šilhavým, kšiltovka Jindřicha Trpišovského rovněž s autogramem a dres turínského Juventusu číslo 7 s podpisem samotného Cristiana Ronalda.

Pořadatelé na čele s patronem turnaje Jiřím Kabylem sehnali do letošní aukce skutečné skvosty. Výsledek se dostavil. Vybraných šedesát tisíc korun bylo rekordní částkou v historii turnaje.

„Když maminka Markétku přivezla a ta všem účastníkům dražby poděkovala a řekla jim, že jsou úžasní, objevovaly se slzy v očích takřka všech, v tu chvilku si všichni uvědomili, že hádat se o nějaký ofsajd nebo aut, je až směšné,“ popisoval Jiří Kabyl moment, který musel chytit za srdce snad každého přítomného. „Předávání výtěžku dražby bylo velmi silným zážitkem. Všem, kteří přispěli strašně moc děkujeme,“ dodal.

Zdaleka ovšem nešlo o jedinou radost, který Kába cup přinesl. V přestávce po dopoledních bojích ve skupinách si naděje Čechie Kralupy a Sedlece-Prčice vysoutěžily trička, respektive značkové míče. Trenéři Jesenice vyhráli pivo pro sebe a plakáty a kartičky národního mužstva pro děti.

Stále šlo ovšem jen o předkrm toho, na co se po napínavém odpoledni mohly těšit nejlepší týmy celého turnaje.

Nakonec vítězná Hostouň pojede na dvoudenní zájezd do Salzburgu s návštěvou ligového utkání mistra Rakouska RB Salzburg, poražený finalista Hředle vyrazí na kvalifikační duel mezi Českou republikou a Anglií, třetí Kunice půjdou na utkání reprezentace se Severním Irskem.

Hostouň se dostala do finále až po penaltovém rozstřelu v semifinále s Kunicemi, Hředle porazilo Jesenici 1:0. V boji o třetí místo Kunice přehrály Jesenici 3:0. Finále rozhodla branka, která dovedla Hostouň k výhře nad družstvem Hředlí.

"Výborné hřiště, dobrá organizace, vynikající rodiče," chválil trenér Hostouně Jaromír Boháč, jehož tým podle něj nezačal ideálně, ale úvodní remízu napravil výhrami až do semifinále. "To pro nás byl nejtěžší zápas v turnaji a prošli jsme dál až díky šesté proměměné penaltě. Finále jsme ovládli a jen škoda neproměněných šancí," řekl Boháč, jehož tým poctivě sledovat celý den i předseda klubu z Hostouně Jiří Hondl. 

„Atmosféra finále byla skvělá,“ pochvaloval si vyvrcholení turnaje Jiří Kabyl s tím, že fandící družstva byla za své povzbuzování odměněna vstupenkami na Spartu, kapitán Hředle je vylosoval pro Kunice, kapitán Hostouně pro Unhošť.

Individuální ocenění získali brankář M. Urx z Kunic, O. Roubík z Hředle jako nejlepší hráč a sedmigólový střelec turnaje A. Adam ze Zruče. Za gesto fair-play neodešel s prázdnou ani trenér Radimi. Skvělé povzbuzování vyneslo vstupenky na Slavii fanynkám Dobrovice, na jednu z nich se navíc usmálo štěstí při losování tomboly a získala první cenu – zájezd do Salzburgu.

„Dnes vyhráli všichni a nemám na mysli vstupenky na Slavii, které od nás obdrží všichni účastníci finále i kvalifikací. Při dražbě a návštěvě Markétky si všichni uvědomili, že vyhráli tím, že na rozdíl od této holčičky mohou sportovat, běhat, dovádět… Finálový den byl dlouhý, ale my věříme, že si ho všichni užili,“ zhodnotil akci její patron.

Finále skončilo, ale Kába cup pokračuje v plnění zážitků, už na přelomu prázdnin a nového školního roku se jeho účastníci sejdou na tribuně Slavie při ligovém utkání.

Celkové pořadí: 1. Hostouň, 2. Hředle, 3. Kunice, 4. Jesenice, 5. Hrusice, 6. Zruč, 7. Vrdy, 8. Dobrovice, 9. Unhošť, 10. Č. Pečky, 11. Bohutín/ Podlesí, 12. J. Lhota, 13. Březnice, 14. Radim, 15. Hradištko, 16. D. Pole, 17. Vyžlovka, 18. Sedlec-Prčice, 19. Milín, 20. Čechtice/Křivsoudov, 21. Milovice, 22. Čechie Kralupy, 23. Sporting MB, 24. H. Počaply/ Veltrusy.