Solidně zaplněný areál v Klech sledoval v první půli hodně matný výkon Pšovky. Tým ze soutoku si dlouho nevěděl rady s aktivní a účinnou hrou domácích, dobře hrajícím Klům chybělo jediné – góly. 

V šesté minutě byl blízko k první trefě Ladislav Kympl, míč po střele z hranice vápna orazítkoval břevno. Stejný hráč měl obrovskou příležitost o osm minut později, když se nikým nehlídaný ocitl před brankou. Tváří v tvář Hnízdilovi Kympl neuspěl ani tentokrát, bomba mířila mimo cíl.

Zanedlouho Kly trápily obranu soupeře znovu, gól však ne a ne přijít. Další táhla střela skončila na tyči, branková konstrukce pomohla Mělníku i těsně před přestávkou. 

Pšovka se vyjma trefy z ofsajdu vůbec k ničemu nedostala a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. K dokonalosti stačily jen branky, necelá dvoustovka diváků sledovala na první soutěžní utkání dobrý fotbal.

„Absolutně jsme nezvládli hru ve středu pole, první půle byla z naší strany fakt hodně bídná. O přestávce jsme si řekli, že musíme více držet míč, byt dravější a hlavně aktivněji napadat,“ řekl hned po utkání Libor Tomášek, trenér Pšovky, který nakonec musel odehrát celých devadesát minut.

SMRTÍCÍ START

Během druhého poločasu se hra postupně vyrovnávala, konečně začali hrát i hosté. A Mělník se nečekaně dostal do vedení, na konci podařené akce stál Jakub Pokorný, který pod padajícím Doležalem usměrnil balón do brány. Za dalších osm minut dostaly Kly další facku v podobě druhé branky, povedenou střelu Jiřího Chytila zastavila až síť.

Domácí na dva smrtící údery odpověď najít nedokázali. Kontaktní gól Kly nevstřelily ani v samotném závěru, vyčerpaná obrana Pšovky udržela díky obětavosti a bojovnosti čistý štít.

„Kluci si vytvořili spoustu šancí, jenom tyče jsme trefili třikrát. Zlomila nás první trefa, kdy jsme neuhlídali levou stranu. Určitě ale neházíme flintu do žita, máme na čem stavět. Hodně mě potěšila návštěva a celkově si myslím, že to byl koukatelný fotbal,“ zhodnotil zápas Ivo Doležal, brankář Kel.

Libor Tomášek, kouč Pšovky, nebyl s výkonem i přes výhru spokojený: „Ani omylem. Dostávali jsme se zbytečně pod tlak a ztráceli moc míčů. Sehráli jsme několik přípravných zápasů, ale v soutěži je tlak mnohem větší a mladí jsou nervóznější. Herně to vůbec nebylo ono a jediné, z čeho můžu mít radost, jsou ty tři body.“

Mělník začal cestu za lepším umístěním výhrou, tři body by si ale za dobře odevzdaný výkon zasloužily Kly. Nemají se totiž za co stydět. Premiéra to byla sympatická a pokud budou hrát takhle, boj o záchranu se jich týkat nebude. 

Dobrým výkonem se při utkání v Klech prezentovali také rozhodčí, hlavně Jakub Čermoch zvládl úlohu hlavního arbitra s přehledem. Hru zbytečně nekouskoval a přerušoval jen při nezbytně nutných okamžicích. 

TJ Kly - Pšovka Mělník 0:2 (0:0). Branky: 57. Pokorný, 65. Chytil. ŽK: 1:1. Diváci: 160.