Prvních třicet minut se oba týmy seznamovaly s nepříznivým počasím, což mělo za důsledek nepříliš pohlednou podívanou. Přesto byla aktivnějším a lepším týmem Vysoká, domácí stihli před přestávkou vstřelit dva góly. Nejprve propálil brankáře Tomáše Landsmana po povedené kombinaci Michal Kettner, kterého za dalších osm minut doplnil po další pěkné akci Tomáš Vodička. Hořínští se k vážnější situaci v první pětačtyřicetiminutovce dostali jen v jednom případě – slibnou šanci ale zhatil dobrým zákrokem gólman Stanislav Hamáček.

„Zprvu jsme se prali sami se sebou a snažili se vyrovnat s větrem. Postupně jsme začali přicházet na to, že jediným úspěchem je hra po zemi. A díky té se kluci dostali do vedení 2:0. Hořín mi naopak přišel takový zabrzděný, jejich hra neodpovídala tomu, že jsou na prvních místech přeboru,“ upozornil vedoucí Vysoké Slavomír Vála.Druhá půle měla téměř totožný scénář a branky opět dávala Vysoká. Nejprve zakončil další akci střelou do odkryté branky Josef Gabčo a na konečných 4:0 upravil těsně před závěrečným hvizdem druhou trefou Michal Kettner. Domácí si tak s překvapivým klidem došli pro tři body a zvítězili posedmé v sezoně.

„Já naše utkání zmeškal snad po patnácti letech. Každopádně jsem rád, že kluci důležitou bitvu zvládli, byl to boj o druhé místo,“ netajil spokojenost i přes absenci předseda Václav Řízek.

Hořín se naopak po porážce musí co nejrychleji vzpamatovat. „Soupeř trestal naše chyby a ve druhé půli své vedení s přehledem hlídal. Měli jsme možná dvě dobré šance, což je málo. Vysoká zvítězila právem,“ uznal Karel Holý, vedoucí Hořína.

Nejlepším klubem okresního přeboru zůstává nadále Pšovka Mělník B. Vysoká na vedoucího ztrácí tři body, Hořín dokonce pět. Pšovka však má jedno klání k dobru, proti Všestudům nastoupí až v listopadu.

JSOU BEZ STŘECHY

Vysoká se ale přeci jen i přes dobré výsledky musí vypořádat s jednou nepříjemností, na domácí půdě si už letos s největší pravděpodobností nezahraje. Vichřice totiž klubovým šatnám vzala střechu. A to doslova.

„Ulítla komplet se vším. Se dřevem, s plechy, naše střecha zůstala ležet v sousední zahradě. Máme na našem hřišti sehrát ještě jedno utkání s Horními Beřkovicemi, ale budeme muset nastoupit na jiném hřišti,“ popisuje následky kalamity předseda Václav Řízek.

Okresní přebor: Dolní Beřkovice – Obříství 4:1 (20. a 79. Kaňka, 11. Žižka, 57. Menčl – 45. Hovorka, ČK: 1:1), Mšeno – Záryby B 2:0 (29. a 66. Guttenberg), Lobkovice – Kostelec 2:3 np. (61. Hejsek, 86. Slovák – 42. Hlavatý, 88. Chvátal, ČK: 0:1), Vysoká – Hořín 4:0 (31. a 87. Kettner, 39. Vodička, 62. Gabčo), Horní Beřkovice – Horní Počaply 2:3 np. (40. Novák, 65. Chudoba – 3. Žaba, 5. Šuta).