Sobotka – Řepín 5:2

K druhému přípravnému utkání zajížděli fotbalisté Řepína na půdu daleké Sobotky, která v loňské sezóně suverénně postoupila do královehradecké B. třídy.

„O víkendu volal známý trenéra Miloše Goldsteina a nabídl nám možnost sehrání přátelského utkání v Sobotce. Protože jejich mistrovská soutěž začíná již tento týden, chtěli si ověřit svoji formu. Přistoupili jsme na jejich nabídku a místo tréninku zvolili tento zápas. Je to sice dál, ale je lepší si zahrát přípravný zápas, než trénovat na hřišti,“ objasnil důvod „výletu“ řepínský sekretář Jaroslav Urbánek.

Řepín navázal na špatný výkon z Rejšic. V prvním poločase si domácí na hřišti dělali, co chtěli, a chaotickou hru hostů potrestali třemi brankami. Řepín zahrozil pouze nebezpečnými střeleckými pokusy Salače a Krause.

Po změně stran se hra vyrovnala a po akci Štrupla snížil hlavou na rozdíl dvou branek Schönfeld. Za domácí bleskově odpověděl kanonýr Pavlíček. Řepínským se ještě povedlo snížit, když si domácí obránce hlavou nešťastně uklidil do vlastní sítě centr Rosenbauma. Poslední slovo měla ale Sobotka, protože v závěru její vysoké vítězství zpečetil Šelemberk.

„K tomu zápasu není moc co říct. Soupeř byl lepší po všech stránkách. Na našich hráčích byla znát únava po náročném soustředění. Potěšil pouze přístup některých mladých kluků z béčka, kteří přišli a ukázali, že se mohou do kádru áčka klidně dostat,“ dodal Urbánek.

Tuto sobotu sehraje Řepín od pěti na domácím hřišti další přátelské utkání. Tentokrát proti B–třídním Luštěnicím.

Branky: Šimek, Holec, Janatka, J. Pavlíček, Šelemberk – M. Schönfeld, vlastní.

Sobotka: Červený (46. Novák) – Tůma, Bouda, Bejda, Drbohlav (46. Gabriel) – Holec, J. Pavlíček, Janatka, Ort (46. Kubišta) – Šimek (46. Nývlt), T. Pavlíček (46. Šelemberk).

Řepín: Peřestý – Kraus, Vaněček, Bláha, Slepička – Salač, Šplíchal, Prejza, Rada – Štrupl Kratochvíl (střídání: Horák, Rosenbaum, M. Schönfeld, Škoda).

MARTIN BOUŠKA