Jasným vítězstvím 3:0 na hřišti druhého Turnova utekli svému soupeři na čele o tři body a náskok mohou zvýraznit už ve středu, kdy doma dohrávají utkání s Holicemi. Turnov doma padl vůbec poprvé v sezoně.

Na začátku připomínal zápas šachovou partii. Kolem dvacáté minuty se ale začaly rodit šance hostů. Chrdle ještě na centr Jeníka nedosáhl, Hyka o pár okamžiků později oslavil úvodní trefu utkání. Na hranici pokutového území si zpracoval dlouhý míč, z otočky vypálil a míč s přispěním domácího obránce zapadl k levé tyči.

A špatné zprávy pro domácí tím zdaleka nekončily. O pět minut později v souboji se Šulcem dopadl kanonýr Mrklas tak nešťastně, že si vyhodil rameno a musel odstoupit. Nucená změna výkon domácích, kterým chyběl i zkušený Weber plnící si povinnosti na lavičce Jablonce, poznamenala.

Do přestávky hýřili aktivitou především hráči Ovčár. Hyka v dobré příležitosti těsně minul branku, po standardních situacích nemířili hlavou přesně ani Viskup a Šulc, Chrdleho pro změnu po centru Jeníka zázračně vychytal brankář Cimbál.

Na druhou branku si tak hosté museli počkat do druhého dějství. Maršner našel volného Chrdleho, ten obešel i brankáře a zavěsil. V 62. minutě se po chybě domácí obrany přímý souboj Chrdle – Cimbál opakoval. Tentokrát ale uspěl stejně jako při bombě Jeníka z přímého kopu domácí brankář.

Turnovští se do své největší příležitosti dostali po rohu, nikým nekrytý Hnízdo ale mířil hodně nepřesně. Závěr si Ovčárští takticky pohlídali a navíc přidali ještě jeden gól. Střídající Dido zužitkoval po chybě obrany další dlouhý míč a poradil si i s Cimbálem.

„Velmi slušná návštěva viděla dobrý fotbal. Ze strany domácích se očekávaný tlak nekonal. Za celé utkání jsme je nepustili do šancí a také domácí příznivci uznali, že jsme předvedli vynikající fotbal. Hráči včetně těch střídajících podali ve všech řadách dobrý výkon,“ uvedl sekretář Sokola Dušan Kudela.

„V neděli jsme bohužel nepředvedli dobrý výkon, hosté prostě byli lepší a vyhráli u nás zaslouženě,“ uvedl vedoucí družstva FKP Turnov Petr Horáček.

Turnov – Ovčáry 0:3 (0:1)

Branky: 20. Hyka, 55. Chrdle, 90. Dido. Rozhodčí: Hock. ŽK: 3:2. Diváci: 550. Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Pechar, Viskup – Jeník, Studený, Šulc, Maršner (88. Cintula) – Hyka (75. Dido), Chrdle (85 Žák).