Zimní přestávku si zhruba polovina týmu krátí už druhým rokem účastí ve futsalovém okresním přeboru Prahy východ, kde patří klepšímu průměru. „Vhale je to něco jiného než na velkém hřišti. Vnejbližších týdnech si hodláme domluvit nějaký přátelský zápas na umělce, abychom si vzápasech Českého poháru mužů neotrávili sezonu hned vjejím začátku. Vpohárové skupině totiž máme samé silné soupeře– Velký Borek, Pšovku B a Kostelec,“ říká knejbližšímu programu sekretář Sokola Luboš Kurzweil.

Ikdyž právě podzimní mistrovský zápas vKostelci byl jediným zábleskem na hřištích soupeřů. Hosté se na půdě SK Labský povětšinou bránili. Odměna za bojovný výkon přišla až vúplném závěru vpodobě rozhodujícího gólu zápasu do domácí sítě. „Jinak se ale není na hřištích soupeřů čím chlubit. Několik zápasů skončilo iostudou. Tou největší byl devítigólový výbuch vLiběchově. Ještě, že jsme téměř pravidelně bodovali alespoň doma, jinak bychom šli do odvet svelkými sestupovými starostmi.“

Už tak úzký kádr se chystá opustit jeden zodchovanců domácí kopané Luboš Baloun, který má namířeno do Záp posílit tamní rezervu. „Dorost nemáme, takže není odkud tým doplnit. Budeme opět spoléhat na výpomoc některých hráčů zbéčka. Pokud se ale zápasy vzájemně kryjí, máme velký problém poskládat obě jedenáctky,“ dodal Luboš Kurzweil.

Jaromír Hejna