Brankář Daniel Hnízdil dělí svůj sportovní život na dvě kapitoly. V té první, která se odehrává zejména přes zimu, má hlavní slovo futsalový Olympik Mělník. V té druhé je jeho jméno spojeno s fotbalovým týmem SK Mšeno, jehož svatyni hájí už několik sezon. Důvodem k reportáži ovšem nebylo Danovo působení ve futsalovém či fotbalovém týmu, ale premiérový ročník brankářské školy, který proběhl v prvních červencových dnech na stadionu ve Mšeně.

Co vás přivedlo na myšlenku založit brankářskou školu právě ve Mšeně?

Mladí gólmani nemají zdaleka takové možnosti jako hráči v poli, pro které existuje velké množství přípravných kempů nejrůznějšího zaměření. Speciální brankářské školy v Čechách moc nebyly. Ve Mšeně jsme pro pořádání brankářské školy našli přímo ideální podmínky.

Kolik zájemců se přihlásilo?

Do zahájení kurzu se sešly celkem 23 přihlášky. Dva zájemci nemohli přijet z rodinných důvodů a jeden chlapec byl nucen odjet v průběhu školy pro nevolnost. Ve Mšeně byli kluci prakticky z celé republiky, ti nejvzdálenější až z Brna či Šumperka.

Kdo se staral o mladé adepty brankářského řemesla?

Vedle mě to byli trenéři Jiří Gargel a Jan Sova, v rolích asistentů fungovali Hynek Tříška a Petr Jurčovský.

Jakým disciplínám se věnovali frekventanti brankářské školy?

Věnovali jsme se hlavně vlastní technice chytání, zlepšení odrazové síly, zkrátka všemu, co budou kluci potřebovat ve svém brankářském řemesle. Během těch pár dnů absolvovali celkem 16 tréninkových jednotek, z nichž si rozhodně odnesli celou řadu zkušeností do dalšího fotbalového života.

Jak jste byli spokojeni se stravou a ubytováním na mšenském stadionu?

Po této stránce o nás bylo vzorně postaráno, za což patří dík všem, kteří to měli na starosti. Ostatně, žádnou připomínku jsem neslyšel ani od svých kolegů, ani od účastníků školy. Svou spokojenost ostatně vyjádřili i v odpovědích do dotazníku Jana Sovy, který je využije při psaní své diplomové práce o letních brankářských kempech.

Takže si napřesrok dáte repete?

A nejen v příštím roce. Už letos, v termínu 9. – 12. prosince 2009, bychom ve Mšeně rádi udělali zimní brankářský kemp.

KAREL HORŇÁK