Aktuální forma některých celků z Mělnicka, které už za necelé dva týdny vstoupí do odvetných bojů v nejnižší krajské třídě, není zrovna hvězdná. Potvrdily to i víkendové přípravné zápasy. V nich sice o výsledky až tolik nejde, určitou vypovídající hodnotu ale přece jen mají. Většina z týmů se nedokázala vypořádat se soupeřem hrajícím jen okresní soutěže.

Dolanské překvapení

K jednomu z překvapení došlo v utkání Řepína s celkem Dolan (III. třída). Domácí papírový favorit měl sice po většinu hrací doby více ze hry, ale hosté chytrou hrou, vycházející ze zajištěné obrany, s ním dokázali držet krok. Dokonce natolik, že po závěrečném hvizdu platil výsledek 2:3. „Dolany na nás vyrukovaly s taktikou, která na nás platila," povzdechl si po zápase řepínský trenér Ladislav Werner. „Nedokázali jsme najít téměř žádnou skulinu v jejich neprostupné obraně, neproměnili jsme ani vyložené šance. V sestavě navíc chyběl Kraus s Tomášem Skopkou. Do začátku jara musíme zapracovat na zlepšení hry celého mužstva při kvalitnějším bránění. V generálce nás o víkendu prověří Milovice."

„Zápas potvrdil, že jdeme správnou cestou," řekl dolanský sekretář Josef Svojsík. „Tým poctivě trénuje a v jarní sezoně se chce jednoznačně pokusit o postup do přeboru."

Nepovedený duel

Duel mezi Tišicemi a Byšicemi se příliš nevydařil. Hosté vedli v poločase dvoubrankovým rozdílem, ale když Tišice daly kontaktní gól, začalo se na place docela jiskřit a sudí Stibůrek měl hodně práce, aby aktéry zklidnil. Nakonec se zápas ani nedohrál do regulérního konce, rozhodčí ho raději ukončil dřív. „Skončilo to vzájemnou strkanicí," komentoval zápasové „vyvrcholení" byšický kouč Tomáš Pšenička. „Chyběli nám čtyři hráči, v základu jsem zkoušel Hamšíka ze Štětí." Vitana v tomto týdnu odjíždí na soustředění do Mozolova a po návratu přivítá v generálce na B-třídní jaro celek Brandýsa.

Dynamo plichtilo s Ďáblicemi

Nelahozeveské Dynamo změřilo síly s kvalitním soupeřem. Celek Ďáblic, který je po podzimní sezoně v pražské I. A třídě na čtvrtém místě, sice nenastoupil kompletní, přesto trenér hostí Kaplan našel ve hře svého týmu proti podzimu zlepšení. V utkání to přineslo remízu 2:2. „Především jsem rád za návrat zkušeného gólmana Lorence," konstatoval kouč, který mohl do hry dále nasadit kromě uzdraveného Krejzy i trojici noviců – Hudeček (Bezděkov), Mölzer (Neratovice) a Král (Odolena Voda). „Tým chodí poctivě trénovat," pochvaloval si Kaplan. „V generálce na mistrák s FC Mělník nás prověří Klíčany, suverénní lídr III. třídy na Praze – východ."

Kralupy? Nekonečný seriál

„Situace se nezměnila, stále mám z týmu lazaret," pokračoval i po dalších dvou týdnech přípravy ve stejném tónu Antonín Šimek, trenér FK Kralupy 1901, tonoucího v nováčkovské sezoně v B skupině. „V zápase s Libčicemi mi chybělo osm hráčů z kádru áčka a podle toho dopadl i výsledek. Za týden se mi do sestavy snad vrátí tři marodi, tak bude situace o něco lepší," komentoval porážku 1:5 od předního týmu okresního přeboru na Praze – západ.

Hrobce nahradila Odolka

S celkem Hrobců měl původně změřit síly tým lužeckého Eletisu, ale nakonec ke vzájemnému souboji dorazila Odolena Voda, pátý tým III. třídy na Praze východ. „Soupeř byl rychlý, důrazný, zápas byl pro nás dobrou prověrkou," řekl po vítězství 3:0 lužecký kouč Zdeněk Havel, kterého těšila především nula na kontě obdržených branek pro jeho svěřence. „Kluci splnili to, co jsem po nich chtěl. Chci pochválit celý tým za předvedený výkon." Za týden se Lužec v generálce na mistrák utká s Vojkovicemi.

Pro porážku do Brandýsa

Celek mělnické Pšovky si zajel na přípravu na kdysi druholigový stadion do Brandýsa, kde těsně nestačil na lídra okresního přeboru okresu Praha – východ. „Hra se nám ještě nedařila podle představ," povzdechl si trenér Pšovky Libor Tomášek. „Především musíme zlepšit proměňování šancí. V generálce na úvodní mistrovský zápas v Bakově jedeme o víkendu do Postoloprt (11. místo v I. A třídě Ústeckého kraje)."

Gabča prý zastoupí Gabčo

Úroda devíti gólů byla k vidění na mělnickém Podolí, kde FC Mělník v souboji o celkové prvenství v Gazzasport zimní lize porazil 6:3 Kojetice (IV. třída na Praze – východ). „Stále nemáme k dispozici sestavu, s níž půjdeme do odvet," posteskl si jeden z trenérů Željko Filipovič především nad třemi inkasovanými góly. „Dáváme však více šancí našim odchovancům." Na otázku, jak se tým srovná s odchodem podzimního střelce Josefa Gabča mladšího (pro jaro zamířil do divizního Štětí), prohodil Filipovič s úsměvem: „Bude ho muset zastoupit táta."

Vysoká pálila šance

„Na šance bych to viděl tak 15:4 pro nás," prohodil po zápase s Radonicemi (5. místo OP Prahy – východ), který Vysoká nakonec prohrála 2:3, její kouč Jiří Trutnovský. „Šance jsme si vytvářeli poměrně lehce, vedli jsme 2:0. Pak nastal pro mě nepochopitelný zvrat a porážka. Do startu jara se musíme zlepšit především v proměňování šancí."

Kostelec uspěl v Braníku

Kombinovaný tým fotbalistů Braníku (pražská I. A a I. B třída) čekal na tým Kostelce. Ten si však díky zlepšené střelecké potenci dokázal vybojovat cennou výhru 4:2, byť v přípravném zápase. „Hra už začíná trochu vypadat podle mých představ," pochválil svůj tým kostelecký trenér Josef Balog. „Jde o to, abychom zlepšení dokázali předvést také v mistrovských zápasech."

KAREL HORŇÁK