Důvodem bylo odstoupení rezervy Mšena kolo před koncem ze soutěže a anulování jejích výsledků. Vydělal na tom druhý Řepín, který se Mšenem dvakrát prohrál. Naopak Vehlovičtí přišli o šest bodů. Jak se na celou sezonu dívá vehlovický sekretář Pavel Kroužecký?

Splnili jste svůj cíl a postoupili.
Po sestupu byl náš cíl jednoznačný – rychlý návrat. Kádr doznal před sezonou několika změn. Omladili jsme, odešli někteří starší kluci, místo kterých přišlo na hostování několik nových hráčů. Soupisku jsme doplnili také vlastními dorostenci. Jinak ale jádro mužstva zůstalo stejné, zrovna tak jako trenér. Ve čtvrté třídě fotbal někdy pořádně bolí, ale kluci se s tím dokázali vypořádat a po roce se opět vracejí do trojky. Za to jim patří velké uznání.

Slavili jste už několik kol před koncem, ale nakonec se vše pořádně zamotalo.
Když jsme se dozvěděli o odhlášení rezervy Mšena, tak nám nezbývalo nic jiného, než vyhrát v posledním utkání nad béčkem Byšic. I když během jara byly náznaky toho, že by se hráči Mšena nemuseli několikrát sejít, nevěnovali jsme tomu větší pozornost. Nakonec se to ale stalo. Jsem rád, že hráči rozhodující utkání zvládli. Myslím, že platný soutěžní řád je nedokonalý a měl by se změnit. Co kdybychom po anulování výsledků měli třeba o bod méně a už bychom neměli šanci něco změnit. To se může v příští sezoně klidně týkat někoho dalšího.

Dařilo se vám hlavně doma, na hřištích soupeřů už to bylo horší.
Bylo to hodně ovlivněno zápasy s béčky. V domácím prostředí jsou silnější, protože využívají i hráče z širšího kádru áčka. Pokud hrály u nás, většinou se bez nich musely obejít. Doma jsme prohráli pouze s béčkem Řepína.

Právě s Řepínem jste nezískali ani bod, a to vás znevýhodňovalo v posledním kole.
V podzimním domácím zápase (0:1) jsme inkasovali gól už v sedmé minutě. Pak jsme měli velkou převahu, kterou jsme ale nedokázali vyjádřit gólově. Jarní utkání na Řepíně (1:2) bylo hodně vyrovnané a o výsledku rozhodl až gól ze sporně nařízené penalty. Navíc jsme dohrávali oslabeni o dva vyloučené hráče. To byli naši jediní vyloučení za celou sezonu.

Co vás na „pralesní lize“ překvapilo – pozitivně i negativně.
Pozitivem bylo to, že se, až na Mšeno, nikdy nestalo, že by nějaký soupeř k utkání nepřijel nebo odstoupil během zápasu. Negativem byla určitě nízká účast sudích na utkáních. To se týkalo hlavně podzimu. V některých případech to byla i špatná hřiště (Střezivojice, Nebužely).

Třetí třída je o něco těžší. S jakým umístěním budete spokojeni?
Chtěli bychom hrát v klidném středu tabulky a vyhnout se bojům o záchranu.

Vyšší soutěž znamená také vyšší zátěž na hráče. Počítáte s posilněním mužstva před novou sezonou?
Předně přišel nový trenér Miroslav Štrombach starší, který vystřídal u mužstva Michala Nováka. Tomu bych chtěl touto cestou jménem celého výboru poděkovat za velice dobrou práci. Hráčský kádr by měl zůstat pohromadě. Pokusíme se hostování některých hráčů přeměnit na přestup nebo o prodloužení jejich hostování v našem týmu.

JAROMÍR HEJNA