S ohledem na povětrnostní podmínky nedělal oběma týmům problémy dobře upravený terén, ale silný nárazový vítr, který se negativně projevil na kvalitě hry.

Hosté vzhledem ke svému postavení v tabulce potřebují body jako sůl. A tak nebylo divu, že si hned v 1. minutě vypracovali Herzánem „loženku", s níž si však Vavruška poradil. Chladné počasí nepůsobilo dobře na soubor Jiřího Kafky, který hosty trestuhodně pouštěl do ohrožení své branky. S domácími mohlo být ještě hůř, kdyby na konci 20. minuty nezazdil jasnou tutovku litolský Ježek.

Neratovickým ve 30. minutě hodně pomohl nebojácný průnik Pajkrta, který přesným centrem vybídl ke skórování hlavu svého bratrance Vorasického. Ještě do přestávky zvýšil Kozák mazácky přesným obloučkem přes zeď na 2:0.

Po změně stran už na hřišti dominoval jen domácí celek. V 61. minutě unikl rychlý Vorasický svému strážci a Rathouskému nezbylo nic jiného než faulovat. Viník dostal žlutou kartu a Kozák výhodu pokutového kopu, který jistě proměnil. V poslední čtvrthodince zápasu, který se dohrával už v poklidu, zaujala střela internacionála Petrouše, který v 74. minutě padajícím obloučkem trefil Vavruškovo břevno.

Neratovice – Litol 3:0 (2:0)
Branky: 43. a 61. z PK Kozák, 30. Vorasický. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 61. Rathouský (Litol). Diváci: 160. Neratovice: Vavruška – Stanislav (59. Zeman), Gazdík, Jína, Pajkrt – Vorasický, Drahorád (75. Tříška), Žežulka, Kalaš – Kozák, Špringr (81. Gabčo). Litol: Rathouský – Lemchi, Petrouš, Jareš, Červenka – Sosnovský, Ezeala, Bohdan, Korejza – Herzán, Ježek (64. Cáska).

KAREL HORŇÁK