„Velice zvláštní zápas. Aby soupeř hned od první minuty nastoupil pouze v deseti, jsem ještě nezažil,“ poznamenal po utkání kapitán Neratovic Václav Vorasický. „Ale všechna čest, jak se s tím vypořádali, kluci rozhodně nehráli druhý housle a párkrát si z brejku vytvořili slušné gólové šance, obzvlášť po našich chybách,“ dodal.

Hosté v dlouhé přesilovce poprvé překonali zatažený obranný blok soupeře po dvaceti minutách. Stoper Šulc našel parádním pasem Škareckého, který si ideálně zpracoval a překonal domácího brankáře Sailera.

Na přestávku šli žlutí s dvoubrankovým klidem. Těsně před jejím začátkem zařídila po odraženém balonu pojistku „utažená“ střela Jakuba Pajkrta. Krajní záložník se v utkání dočkal ještě jednou, když nedlouho před koncem pečetil výsledek na 4:1. To zakončoval akci, kterou na polovině hřiště sám rozjížděl.

Fotbalisté Kel (v červeném) doma porazili rezervu Českého Brodu 2:0.
Vojkovice si vyšláply na lídra skupiny

Domácí se mezitím dokonce dostali nakrátko na kontakt ve skóre. Sérií standardních situací se po necelé hodině hry usídlili na polovině soupeře. Hostující obrana pak nezachytila výpad jednoho z domácích hráčů po autovém vhazování a střílející Matoušek už měl lehkou úlohu.

Myšlenky Hrobců na bodový zisk ale po dalších pěti minutách penalta. Kozák z ní potrestal volejbalový zákrok Faryho po centru Pajkrta.

„I po snížení jsme měli zápas pod kontrolou a brzy opět zvýšili. Zasloužená výhra, ale žádný velký výkon to nebyl. Splněná povinnost,“ rekapituloval zápas Martin Škarecký.

Neratovičtí si vítězstvím polepšili na pátou příčku, kterou budou v závěrečném kole před svými pronásledovateli na dálku hájit v domácím souboji s prvními Velvary.

Hrobce – Neratovice 1:4
Branky: 45. a 80. Pajkrt, 20. Škarecký, 64. Kozák z pen. Rozhodčí: Maiello. ŽK: 2:0. Diváci: 30.
Neratovice: Malík – Vorasický, Šulc, Regner, Pajkrt – Novák (66. Bucha), Škarecký, Chlumecký (76. Zelenka), Pajkrt – Kozák (83. Barták), Brabec (46. Weiner).

Dvacátý ročník Folklorního festival Mělnický Vrkoč.
OBRAZEM: Mělnický Vrkoč napsal dvacátý ročník