„Vždycky jsem chtěl působit v ligovém klubu u mládeže, pracovat tak s těmi nejlepšími a zároveň čelit nejlepším hráčům v republice,“ může už v sedmadvaceti letec mluvit o vysněném fotbalovém povolání.

Pracovat na svém trenérském růstu začal Dominik Šonský velmi záhy poté, co jako hráč sám opustil mládežnické kategorie. Poznatky a zkušenosti čerpal nejen během působení v předních klubech na Mělnicku, ale také na kempech, v rámci kterých měl možnost spolupracovat s kvalitními trenéry.

Jako o velmi přínosném sám mluví třeba o partnerské spolupráci Neratovic s pražskou Slavií. V červnu dokončil magisterské studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Odměna za cílevědomou činnost se dostavila záhy v podobě lasa z jablonecké Střelnice.

„Do Jablonce jsem se přestěhoval za svou přítelkyní a ke zdejšímu fotbalovému klubu mě doporučil její strýc Pavel Benc, úspěšný český olympionik,“ prozradil.

Na Mělnicko, pro jehož okresní svaz ještě v nedávné minulosti dokonce zastával pozici takzvaného Grassroots trenéra FAČR, podle svých slov rozhodně nezanevře.

„Zejména ročníky, které jsem v Neratovicích trénoval, určitě budu nadále sledovat. Celému klubu zároveň přeji to nejlepší ke splnění vytyčených cílů. Vedení patří velké poděkování za důvěru, kterou ve mně vložilo,“ vzkázal ze severu.