Ledčice / Jednoroční soutěžní odpočinek fotbalistům Ledčic rozhodně prospěl. Jak dokazuje podzimní tabulka, neúnavný oddíl z Podřipska se současným druhým místem dokonce řadí ke kandidátům postupu.

Odpočaté a po mistrovské atmosféře zdravě vyhládlé mužstvo vstoupilo do bojů podle svých představ. První kontakt s béčkem Chvatěrub mu vynesl ze hřiště u Vltavy základní tři body a potěšila i sedmička, se kterou vyprovodili mužstvo z Hostína. Zbytečná ztráta bodu v Postřižíně byla důvodem k popovídání si o všech příčinách s cílem zamezení opakování toho nepovedeného.

Slova si vzal každý hráč k srdci a výsledkem byly výhry proti Dřínovu a ve Vraňanech, které po pěti kolech posunuly Sokol na první místo. Herní pohoda zajistila body i v Úžicích, ale potom přišel otřes, který slibný rozjezd Ledčic pořádně přibrzdil.

Starosta Sokola a sekretář fotbalistů Miroslav Müller přiznává: „Stále se lepšící Dolany potvrdily výbornou formu i u nás výhrou tři nula. I s předvedeným výkonem by se nemusely stydět ani za účinkování ve vyšší soutěži, kam, jak se zdá, odhodlaně míří. S námi to trochu zamávalo. Výsledkem byla prohra na béčku Vojkovic a další propad dokonce až na pátou příčku. Teprve závěr prvního dějství nás zase vrátil do správného obrazu, ale zmíněné výpadky nás kromě Dolan stále dost mrzí.“

Druhé místo je vždy spojováno s přáním, že by se to dalo ještě vylepšit. „Stávající průběh nás potěšil faktem, že máme opět, jak tradice velí, kvalitní mužstvo, se kterým bychom rádi letos skončili do třetího místa,“ nastínil cíle Miroslav Müller.

V oddíle podle jeho slov uvítají trojici útočníků, ale naproti tomu ztratí jednoho z nejlepších střelců, dorostence Emmera, odcházejícího na hostování do Nové Vsi. S tamním oddílem má ledčický Sokol vůbec velice přátelské vztahy. Spolupráce se nyní promítne také v tom, hřiště v Nové Vsi bude po celé jaro i domácí půdou pro všechny zápasy Ledčic.

„Nově budované hřiště a rovněž rodící se kabiny budou muset na své dokončení počkat. Důvod je naprosto jasný. Prioritním úkolem pro obec, a tedy i pro nás všechny, je vybudování tolik potřebné kanalizace. Těšíme se, jak po splnění tohoto úkolu nastoupíme všichni na dobudování nového sportoviště. K tréninkům nám dobře poslouží staré hřiště. To ostatně od fotbalu neosiří, protože trio vedoucích Král, Bušil a Líbal dává svým žáčkům při jejich výchově hodně svého volného času. A ještě malý dovětek. K naší činnosti neodmítáme žádnou podporu, byť sebemenšího sponzorského druhu. Tu u nás představuje František Drbal, sám výborný hráč úspěšného mužstva,“ dodal Miroslav Müller.

Věroslav Živný