V obou zápasech svým soupeřům podlehli. Po odchodu klíčových hráčů do Slavie Praha se trenéři rozhodli vést tým s výhledem na příští sezónu, a tak v základní sestavě nastupují hráči ročníku narození 1994 a také dva mladší žáci ročníku 1995.

Porážky staršího týmu 2:8 od třetích Českých Budějovic a 4:0 v Pardubicích se zdají být vysoké, ale herně je to trochu jinak. Mladší hráči nemají tolik potřebných zkušeností, jsou výrazně menší a subtilnější, což se projevuje nižším důrazem v obraně. Pokud mají kluci dostatek sil, jsou schopni držet se soupeři krok. Poté přicházejí chyby. V Pardubicích uhráli v polovině utkání bezbrankovou remízu a v závěru inkasovali hloupé góly, s Budějovicemi se jim podařilo i skórovat a vyrovnat na 1:1.

Přes výrazný věkový a růstový handicap je pozitivní, že se v každém zápase snaží podat maximální výkon. I přes porážky je jasné, že získané zkušenosti mladších hráčů by se naplno mohly projevit v příští sezoně. Zatím to stačí na poločas, ale po zimní přestávce to může být jiné. Schopnosti kluků se v konfrontaci s republikovou elitou rychle zvyšují, a tak může po zimní přestávce být veseleji.

Mladší výběr, který je v tabulce po jedenácti odehraných kolech rovněž poslední, podlehl stejným soupeřům 0:5 a 1:5. Nejbližší možnost kluky povzbudit mají fanoušci v sobotu, kdy do Neratovic zajíždějí Teplice. Hraje se od 10 a od 11.45 hodin.