Turnaj starých gard v Horních Počaplech, hraný poprvé jako Memoriál Michala Hamšíka na počest hráče, rozhodčího, trenéra a především kamaráda, který nezkazil žádnou srandu, ale loni v říjnu předčasně opustil tento svět, ovládli znovu borci karlovarské Slavie.

„Turnajem jsme především zavzpomínali na Michala Hamšíka. Kluci byli spokojení. Doufám, že příští rok opět navážeme a snad už se konečně sejdeme v osmi,“ připomněl hlavní pořadatel turnaje Pavel Dohnal mírné starosti s naplněním kapacity. Původně totiž měly startovat i týmy z Odolena Vody a Jiřetína pod Jedlovou. „Nahradili jsme to Bránickými rytíři, což byl mladší tým kluků z Hošťky a jezdí na podobné srandamače. Jsem rád, že přijeli,“ doplnil.

Stará garda FK Brandýs (v pruhovaném) nastoupila v rámci oslav 120. výročí založení klubu k charitativnímu utkání proti Realu Top Praha.
S klubem svých začátků slavil i Matějovský. Radost měl nejen z výstavní trefy

Vítězní Západočeši ve skupině zvítězili nad Dolními Beřkovicemi, Dubem nad Moravou i týmem Bránických rytířů. Zastavit je nedokázal výběr Bystřice pod Hostýnem v semifinále (2:1), ani napůl domácí a napůl lužecký mix ve finále (3:1).

Neporažený vítěz tříčlenné skupiny A (hrála se každý s každým dvoukolově), který v semifinále smetl sousedy z Dolních Beřkovic 4:0, tak jediná porážka v turnaji odsoudila k druhé příčce.

Michal Hamšík na archivním snímku
Smutná zpráva. Zemřel Michal Hamšík

Nejvíce branek vítězů i celého turnaje vstřelil šéf Slavie Stanislav Štípek. Nejlepším hráčem pořadatelé vyhlásili Stanislava Dvořáka (Dolní Beřkovice), brankářem Stanislava Fidlera (H. Počaply/Lužec).

Konečné pořadí: 1. Karlovy Vary, 2. H. Počaply/Lužec, 3. Bystřice p. Hostýnem, 4. Dolní Beřkovice, 5. Štětí, 6. Bráničtí rytíři, 7. Dub nad Moravou.