„Věděli jsme, co nás v zápase asi čeká, a to se i naplnilo,“ sdělil trenér a navázal: „V 17. minutě kopali domácí přísnou penaltu a potom až do konce utkání jsme téměř při každém pokusu o útočnou akci byli zastaveni odmávaným ofsajdem. Toto naši hráči nezvládli a nekoncentrovali se na hru, jak by měli a často hledali chybu jinde než u sebe. V takovýchto zápasech je morálka a stoprocentní koncentrace na vlastní výkon nejdůležitější, ale my jsme často diskutovali a divili se, a to nemělo šanci na úspěch.“

Když už se hostům přesto několikrát podařilo dostat do šance, tak neproměnili. „Tudíž vymlouvat se na něco jiného než na vlastní střeleckou nemohoucnost nemůžeme, měli jsme minimálně tři až čtyři tutovky, které naši hráči nedali,“ řekl trenér.

Penaltové vedení Nymburští navýšili po hodině hry střelou z velké dálky. Hosté se dočkali už jen snížení po několikáté tutovce Gabča, který tentokrát sám před bránou proměnil. „Všichni musí začít u sebe a nehledat příčiny porážky jinde, to nikomu nepomůže. Jen tak se můžeme opět zvednout a vrátit se k výkonům z povedených zápasů, kterých byla naprostá většina. Nyní se ukáže, jak je kdo odolný a jak se s tím každý vyrovná,“ vzkázal hráčům trenér Stuchlý.

Mladší neratovický tým sice na hřišti Polabanu zaspal začátek, ale na několik šancí domácích odpověděl gólovým protiútokem. Ten hosty nastartoval a do přestávky svému soupeři odskočili na rozdíl tří branek. Po změně stran už to byl neratovický gólostroj, do kterého dvakrát promluvili i domácí. I přes jednoznačný výsledek nebyl podle hostujících trenérů výkon zcela bez chyb.

Starší: Nymburk – Neratovice 2:1 (1:0)
Branky:
17. Grospič z PK, 63. Hovorka – 76. Gabčo. Neratovice: Bureš – Stuchlý (33. Šonský), Vála (65. Melichar), Volf, Lelek – Havel (52. Toman), Ryba (38. Kopejska), Šimandl, Šulc – Gabčo, Tichý.

Mladší: Nymburk – Neratovice 2:9 (0:3)
Branky Neratovic:
Kettner 4, Dzimko, Dokoupil, Kostelníček, Weiner, Kohout. Neratovice: Prejsa – Holeček, Dokoupil, Dvořák, Pavlík – Weiner, Novotný, Kostelníček, Dzimko – Kettner, Vilda (30. Kohout).