„Zápas snesl všechna měřítka utkání o první místo, divákům se rozhodně musel líbit, domácím sice vzhledem k výsledku asi méně, ale i rakovničtí hráči nechali na hřišti vše,“ vyzdvihl úroveň utkání trenér staršího dorostu Neratovic Pavel Stuchlý. Tomu v kádru chybělo několik nemocných hráčů a alespoň na lavičce museli vypomáhat jejich mladší kolegové.

Zatímco minulé utkání se týmu herně příliš nepovedl, tentokrát to bylo o něčem jiném. Odměna v podobě první branky přišla v 11. minutě, kdy se Kettner dostal po kombinační akci až před brankáře a zkušeně poslal balon podél brankáře do sítě. Definitivní podobu výsledku pohledného utkání dal dvě minuty před koncem parádní střelou přes celou bránu Prieložný.

„Rozhodující byla naše disciplína a morálka, kluci se dokázali po celou dobu soustředit pouze na svůj výkon a nesnižovat se ke komentářům, které by je odváděly od hry a rozptylovaly, což byla naše velká zbraň. Jsme přesvědčeni, že tato možná maličkost, ale pro nás hodně důležitá, rozhodla,“ dodal trenér Stuchlý.

Vyhrát a odskočit jednomu ze dvou nejbližších pronásledovatelů na šest bodů se v Rakovníku naopak nepodařilo svěřencům trenérů Weinera s Prejzou. „Bohužel jsme prohráli, i když jsme byli ve většině zápasu lepším týmem.“

Rozhodující okamžik utkání přinesla 58. minuta, ve které domácí z ojedinělé akce vstřelili podle hostů spornou branku. Předcházet jí měl údajný faul útočícího hráče. Hosté pak propásli několik dalších „tutovek“ a skóre se už k jejich smůle nezměnilo. „I přes prohru hráči podali dobrý výkon a nemůžeme jim nic vytknout.“

Starší: SK Rakovník – Neratovice 0:2 (0:1). Branky: 11. Kettner, 88. Prieložný. Neratovice: Prejsa – Lelek, Kohout, Stuchlý, Šonský – Dzimko, Ryba, Vdovicyn, Kostelníček (48. Weiner) – Kettner (81. Kučera), Prieložný.

Mladí: SK Rakovník – Neratovice 1:0 (0:0). Neratovice: Zunt (40. Netuka) – Špatz (40. Sedlák), Dokoupil, Pavlík, Saňa – Novotný, Weiner, Ryšlavý, Buzek – Prejza, Kučera.