V utkání starších žáků sice domácí záhy vedli, ale další šance nedali a iniciativu začali po ospalém začátku přebírat hosté, kteří dvěma přímými kopy Douděry v rychlém sledu otočili skóre na svou stranu. Po gólu domácích těsně před půlí se ale na poločas šlo opět za vyrovnaného stavu 2:2. Ten vydržel po změně stran poměrně dlouho a už to téměř vypadalo na spravedlivou remízu. Nedlouho před koncem ale domácí, konkrétně střídající Mužík, rozhodli. Stejný hráč se po chvíli trefil – podle hostů z jasného ofsajdu – ještě jednou a zvýšil na 4:2. Závěr zápasu sice patřil Neratovickým, kteří v 70. minutě snížili Šobrem na 4:3, ale domácí si už tři body vzít nenechali.

„Štěstí, které jsme v předchozích zápasech v zakončení postrádali, jsme si tentokrát vybrali a přineslo nám výhru. Potřebujeme ale více fotbalové kvality, abychom se uklidnili a nemuseli se do posledních chvil bát výsledek," podotkl k zápasu domácí trenér Tomáš Pavlíček. Hostujícího Patrika Zeidlera porážka mrzela. „Kluci utkání odmakali, rozhodně jsme ho odehráli daleko lépe než třeba s Mnichovým Hradištěm (výhra 2:1) nebo Brandýsem (1:1), ale dosáhnout na body nám bohužel nebylo přáno, i když ten jeden jsme si dnes určitě zasloužili."

V mladší kategorii padaly góly z kopaček Gombáše (2), Demetera (2), Buchy a Šindelky výhradně jen do brány domácích. Jejich trenér Jan Horváth po zápase sportovně uznal: „Hosté potvrdili, že jsou podle mého názoru nejlepší v soutěži. Naši kluci se s nimi snažili padesát minut držet krok, ale potom už na soupeře nestačili."

O nadcházejícím víkendu se neratovické naděje přestaví na svém stadionu proti Sedlčanům. V duelu starších na sebe narazí pátý s vedoucím týmem soutěže, mladší si to se svým soupeřem dokonce rozdají v přímém souboji o druhou příčku. Sobotní zápasy mají výkop v 9.30 a 11.10 hodin.

JAROSLAV MOKREJŠ