Domácí do utkání nemohli pro drobné zdravotní problémy od začátku poslat Hašlera ani Kudelu a ke vší smůle se jim ještě při rozcvičení zranil Viskup. V základní sestavě domácích se tak objevila hned čtveřice mladíků, na kterých se viditelně projevovala nervozita. Zvláště Mihalík a Tříška často kazili.

Po neuvěřitelných chybách, kterých se nevyvarovali ani zkušení hráči Ovčár, dokázali hosté pod vedením trenéra Pavla Doležala (předseda legislativní rady FAČR) jít dvakrát do vedení. „Do utkání jsme vstoupili hodně nervózně, což se projevilo na nepřesné hře. Hostům jsme nabídli po našich chybách několik šancí, které dokázali zužitkovat vždy ve vedoucí branky," uvedl trenér Sokola Miroslav Sankot.

Po dvou brankách Hyky a jedné Pechara nakonec utkání skončilo premiérovou domácí výhrou Ovčár v sezoně. „Naštěstí se nám podařilo vždy vyrovnat a v závěru strhnout vítězství na naši stranu. Musíme zlepšit obrannou hru a práci ve středu hřiště. Vítězství nás stálo hodně sil," dodal Sankot.

Zatímco úvodní střelecké pokusy domácích nenašly cíl, na druhé straně skončila hned první šance brankou. V 16. minutě nikým nepokrytý Štědronský lehce pronikl až před Straku, kterého dokázal prostřelit – 0:1. To byl šok pro domácí a nervozita se přenesla i na zkušené hráče a domácí se dvacet minut na hřišti trápili. Až s příchodem Dohnala, který vystřídal chyby kupícího Tříšku, se hra zklidnila. V závěru poločasu už přišly šance a vyrovnání. Po závaru před hostujícím brankářem Mejzrem se k míči dostal Hyka a se štěstím dokázal míč dotlačit za jeho záda – 1:1.

Průběh druhého poločasu byl už v režii domácího mužstva a hosté se pouze bránili. Jenže ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu Studený chyboval před pokutovým územím hostů a z rychlého protiútoku se ke vzdálenější tyči parádně trefil právě vystřídavší Jan Machýček 1:2. Další zbytečně obdržená branka domácí vyprovokovala k bojovnějšímu výkonu a o čtyři minuty později bylo vyrovnáno. Na zpětnou přihrávku Hyky si naběhl Pechar a z dvaceti metrů nekompromisně uklidil míč do sítě – 2:2.

Vyrovnávací branka vlila domácím ještě více sil a jeden útok za druhým se valil na Mejzrovu branku. Co nezablokovala hostující obrana, to zneškodnil Mejzr. Na domácí kopačky se přilepila smůla a už se zdálo, že si hosté odvezou z Ovčár překvapivý bod. Jenže kapitán Ondrák zavelel v nastaveném čase k poslednímu útoku, našel před brankou volného Hyku, a ten se nemýlil – 3:2.

Ovčáry – FC Jílové 3:2 (1:1)
Branky: 45. a 90. Hyka, 64. Pechar – 18. Štědronský, 60. J. Machýček. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: Baloun, Dohnal – Nevrlý, Popelka. Diváci: 140. Ovčáry: Straka – Mihalík (46. Kudela), Ondrák, Baloun, Kopejka – Pechar, Tříška (36. Dohnal), Studený, Maršner – Hyka, Voljanskij (60. Hašler). Jílové: Mejzr – S. Nevrlý (81. Novák), Javůrek, Vostárek, Mráz – Štědronský (75. M. Machýček), Hanuš (57. J. Machýček), F. Nevrlý, Řípa, Topol – Popelka.

DUŠAN KUDELA