Mělnicko / Fotbalové vyšší soutěže mládeže pokročily o další kolo. V krajském přeboru zajížděly týmy dorostenců Neratovic do Dobříše. Starší celek hostů odehrál utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním se prakticky nedostal do hry a jednou inkasoval. Do druhého trenér zamíchal sestavou. Příchozí Havel s Jahodkou oživili hru a spolu se spoluhráči výsledek otočili.

Vyhrát se podařilo i mladšímu celku, který potvrdil roli favorita. V prvním poločase Neratovičtí vstřelili brzy gól a v další pasáži hru kontrolovali. Deset minut před koncem zavelel trenér Dobříše ke hře na tři útočníky a na obou stranách bylo po jedné nevyužité šanci.

Z nejhubenější výhry se radovaly také oba týmy neratovických žáků, kteří v dalším kole divize hostili Meteor Praha. Staršímu výběru zajistila důležité tři body v boji o udržení trefa Kettnera. Domácí proti soupeři s ambicemi na ligu předvedli poctivý výkon. „Hráči k zápasu přistoupili zodpovědně a po většinu jsme byli lepší. Naše výhra je vydřená, ale zasloužená,“ vyjádřil spokojenost trenér Pavel Stuchlý a dění na hřišti okomentoval: „V první půli kluci spálili dvě šance a soupeře do vážné akce nepustili. Začátek druhé jsme příliš nezvládli, soupeř nás zatlačil, ale odolali jsme. Pak se hra srovnala a ujali jsme se nádhernou střelou vedení. Další šance neproměnili Kepšta a Stuchlý. V úplném závěru jsme se dostali pod veliký tlak, ale vítězství jsme už nepustili. Zejména zákrok brankáře Prejsy v poslední minutě, kdy špičkou kopačky vyrazil jistý gól, byl skvělý.“

Po debaklu v Ústí, pod který se podepsaly především absence hráčů, si mladší tým Neratovic doma spravil chuť. Po bojovném a taktickém výkonu porazil Meteor 1:0. Rozhodující gól vstřelil ve druhé části „angličanem“ ze standardní situace Chládek. „První poločas byl vyrovnaný, Šmejkal a Procházka neproměnili dvě tutovky. Štěstí naopak stálo při brankáři Pospíšilovi, který chytil tutovou střelu soupeře. Druhý poločas byl Meteor lepší, ale obrana s vypětím sil odolávala. Musíme pochválit všechny hráče, hlavně obranu s brankářem. Kaňkou bylo, že soupeř porážku neunesl a po zápase našim klukům ani nepodal ruku,“ shrnul neratovický trenér Václav Weiner.

Také Borek posbíral důležité body

Na domácím hřišti se v I. A třídě představil jak dorost, tak i žáci Slavie Velký Borek. A zápasy to byly důležité. Žáci potřebovali pro zachování postupové naděje porazit výborné Pěčice a dorostu by zisk tří bodů výrazně pomohl vzdálit se pásmu sestupu. Do zápasu s Všechlapy nastoupili dorostenci s chutí. S územní převahou přicházely i šance, které domácí na rozdíl od jiných utkání využili. Bezchybná obrana nepouštěla hosty do vyloženějších šancí a přispěla k celkově dobrému obrazu hry Slavie. Snad jen menší invence zálohy byla drobnou vadou na kráse jinak povedeného představení, které skončilo 4:0.

Borečtí žáci hostili Pěčice, tedy jeden ze dvou týmů, který dokázal starší tým Slavie na podzim porazit. V kvalitním utkání domácí vyložené šance trestuhodně zahazovali, a tak je nemohl bezbrankový výsledek poločasu těšit. Do druhé půle domácí vlétli odhodlaní výsledek změnit, a to se jim povedlo. Skóre otevřel Kováč, další dvě branky padly ze standardních situací. Za stavu 2:0 navíc domácí gólman Procházka vytáhl několik zázračných zákroků. Důležité body po výhře 3:0 nechávají Borek ve hře o postup.

Mladší žáci nenavázali na výborný výkon starších kamarádů. Kvalitní tým Pěčic, jenž právem vévodí tabulce mladších žáků, si od začátku vytvořil značnou převahu, které obrana Borku nedokázala vzdorovat. Ke dvěma gólům v první části hosté po změně stran přidali ještě čtyři přesné zásahy.

KP staršího dorostu: MFK Dobříš – Neratovice 1:2 (1:0)
Jína, Panocha. Neratovice: Kvasnička – Jína, Volf, Koudelka, Josef Šulc – Hádek (80. Temiak), Turna (46. Havel), Lovíšek, Panocha – Brynda (46. Jahodka), Tichý (87. Jakub Šulc).
KP mladšího dorostu: MFK Dobříš – Neratovice 0:1 (0:1)
Branka:
Temiak. Neratovice: Michovský – Lelek, Melichar (62. Volf), Mihalik J., Šonský – Vála (50. Tichý), Lemarie, Havel, Mihalik M. – Temiak (62. Jína), Šimandl (56. Fidrant).
Divize starších žáků, skupina B, 15. kolo: Neratovice – Meteor Praha 1:0 (0:0)
Branka:
Kettner. Neratovice: Prejsa – Kassl, Klobása, Stuchlý, Kostelníček – Růžička, Brož, Batka, Weiner – Kepšta (58 Prejza), Kettner.
Divize mladších žáků, skupina B, 15. kolo: Neratovice – Meteor Praha 1:0 (0:0)
Branka:
Chládek. Neratovice: Pospíšil – Valín, Chládek, Hackl, R. Novotný – Krejčí, Růžička, Kympl, Šmejkal – Procházka (58. Krepl), Frízek (Kyselý, Zunt).