Sobotní soupeř Libiše bojuje o záchranu. Zatím neúspěšně, okupuje předposlední příčku.

Štětí do sezony vstoupilo parádně, smázlo Nový Bor 3:0. Jenže pak přišla série šesti proher v řadě a klub se zařadil mezi nejhorší celky soutěže. Na jaře to také bylo podprůměrné – tým uspěl jen ve dvou zápasech. Dohromady tedy vyhrál pouze šestkrát a momentálně ztrácí na nesestupovou pozici pět bodů. Štětí je zkrátka totálně z formy, prohrálo už šest zápasů za sebou.

Jedním z hlavních problémů týmu je špatná koncovka. Zpravidla totiž hráči SK vstřelí jen jeden gól, naposledy mužstvo padlo s Baníkem Souš 1:3.

„Situace je pro nás kritická. V závěru soutěže to ještě zkusíme, hlavně bychom konečně rádi bodovali na domácí půdě," shoduje se vedení SK.

Proti Libiši má Štětí jednu z posledních šancí na to, aby nevydařený ročník zachránila. Pokud před domácími příznivci neuspěje, téměř jistě sestoupí.

LIBIŠ MUSÍ DÁT GÓLY

To Libiš už má sestup jistý a sezonu dohrává s naprostým klidem. Poslední celek tabulky ale kouše, leckdy je důstojným protivníkem.

Minulý týden Sokol sehrál solidní utkání s Brozany, se kterými sahal překvapivě po bodech. Nakonec svěřenci trenéra Havla padli gólem z poslední desetiminutovky, lídr se na tříbodové vítězství nadřel. Pokud Libiš na výkon naváže, může s přehledem bodovat.

„Štětí je pro mě mírným favoritem. I když výkonnost je víceméně u obou stejná. Soupeř ale dává proti nám více gólů," upozorňuje Václav Havel, trenér Libiše.

Sokol se stále musí obejít bez zraněného Jaroslava Škody. Do sestavy se ale vrací Tomáš Stejskal, první tréninky po pauze začíná absolvovat i Tomáš Mach.

„Sestava bude dost podobná té, se kterou jsme hráli utkání s Brozany. Pokud předvedeme podobný výkon a přidáme proměňování šancí, uspět můžeme. Nejedeme tam se skloněnými hlavami," říká před soubojem Havel.

Od utkání se nečeká žádná gólová smršť z obou stran. Zápas s největší pravděpodobností rozhodne jedna trefa. Pokud tomu bude jinak, divák odejde ze stadionu příjemně překvapený.