Libiš / I když půjde v sobotním divizním utkání Český Brod – Libiš o důležitý záchranářský duel, narvané ochozy se rozhodně nečekají. Souboj dvou „namočených“ do sestupu se totiž jako jeden z mála v celém Česku odehraje s výkopem v 17 hodin, jen hodinu před očekávaným zahajovacím zápasem EURA mezi Švýcarskem a Českou republikou. Kluby se na jiném termínu zatím neshodly.

„Původně jsme se domluvili, že budeme hrát v pátek od půl šesté. Než jsme to dali na svaz písemně, tak si to Brod rozmyslel. Domácí moc jiných termínů nechtěli. Takže zatím to vypadá na sobotu od pěti,“ nevyloučil trenér Sokola Jiří Kabyl ještě ve čtvrtek odpoledne možnou změnu termínu na posledních chvíli.

Na zmeškaný přenos z mistrovství Evropy Libiští jistě rádi zapomenou, pokud se budou z Brodu vracet s tříbodovým úlovkem. Jen ten by nejspíš zachoval střízlivou naději na záchranu do závěru soutěže. „Brod doma na jaře neztrácí. Dělají tam všechny body. Byl jsem se na ně podívat a čeká nás těžký zápas. Musíme být připraveni na to, že doma jsou silní,“ upozorňuje Jiří Kabyl.

Kolik bodů ze závěrečných tří kol by podle zkušeného trenéra mělo jeho týmu stačit na záchranu? „Teoreticky naše situace beznadějná není, ale prakticky si myslím, že je to s námi hodně špatné. Mluví se dokonce o tom, že Hazlov odhlásí soutěž. V ten moment bychom přišli o šest bodů, zatímco Litvínov o žádný a byli bychom odsouzeni. Spekulovat o tom, kolik bodů bude stačit, je strašně složité.“

Podle odborníků je hranice záchrany v divizi někde kolem 37 bodů. K této metě by musel Sokol dvě ze tří zbylých zápasů vyhrát a jedno zremizovat. Je to ale v silách mužstva, když za celé jaro připsalo jen jedenáct bodů?

V sobotním duelu hosté navíc nebudou moci vsadit na rychlost Františka Škorvánka, pro kterého vyloučením proti mosteckému béčku sezona skončila (3 zápasy nepodmíněně).

Divize B, 28. kolo: Č. Brod (12. místo, 34 bodů) – Libiš (14., 30). Na podzim 0:1. Sobota 17.00 hodin.

Závěrečný los sestupových adeptů
11. Sokolov B 35 bodů: venku Most B, doma Č. Brod, venku H. Měcholupy
12. Český Brod 34 bodů: doma LIBIŠ, venku Sokolov B, doma Kladno B
13. Brozany 33 bodů: doma Rakovník, venku Jirny, doma Hazlov
14. LIBIŠ 30 bodů: venku Č. Brod, doma H. Měcholupy, venku Teplice B
15. Litvínov 28 bodů: venku Chomutov, venku Rakovník, doma Jirny
16. Hazlov 11 bodů: venku Teplice B, doma N. Bor, venku Brozany
Sestoupit by mohly až čtyři celky, jisté jsou ale tři.

Do Ovčár už dopoledne

Úspěšnou pouť letošní divizní skupinou C chce dotáhnout až do samého závěru trenér fotbalistů Ovčár Pavel Janeček. V zítřejším domácím zápase proti Pěnčínu, který má výkop v netradičních 10.15, neočekává od svých svěřenců nic jiného než tři body. Před týdnem potvrdil tým své kvality remízou na hřišti postupující Hlavice, vůči domácím příznivcům má ale z předcházejícího kola a porážce od Dvora Králové malý dluh.

Divize C, 28. kolo: Ovčáry (2. místo, 52 bodů) – Pěnčín/Turnov (7., 41). Na podzim 1:1. Sobota 10.15 hodin.