Skvělého úspěchu dosáhl středočeský fotbalový výběr fotbalistů ročníku narození 1992. V celorepublikovém finále, které se konalo v Olomouckém kraji, získal první místo, a stal se tak mistrem republiky pro letošní rok. Po zisku halového titulu hráčů o jeden rok mladších tak letos Středočeši kategorii starších žáků zcela opanovali. Ve výběru regionu nechyběli ani tentokrát hráči FK Neratovice / Byškovice. Ročník 1993 reprezentovali tři hráči a tohoto vrcholného žákovského turnaje se zúčastnili dva. Pro brankáře Jiřího Bureše a univerzálního Ladislava Gazdíka jde o zasloužený vrchol jejich tříletého působení v regionálním výběru a zároveň žákovského věku.

Celkem patnáct krajských výběrů se sjelo do Olomouckého kraje, kde mezi sebou na třech hřištích bojovaly o mistrovský titul. Ve čtyřdenním turnaji byly jednotlivé týmy rozděleny do tří skupin a o celkové vítězství si to mohli rozdat podle postupového klíče jen jejich vítězové.

Středočeši si ve skupině postupně poradili s Moravskoslezským (2:0) a Libereckým (4:1) krajem, remizovali s Olomouckými (0:0) a v možná předčasném finále porazili výběr Prahy (1:0). To byl základ úspěchu pro třetí den, neboť skupina o 1. - 3. místo dávala jistotu medailového umístění. Ve finálové skupině se Středočeši potkali s výběry Vysočiny a Plzeňského kraje. Po výsledcích 4:1 a 1:1 tak s celkovým lichotivým skóre 12:3 získali zaslouženě zlaté medaile.