Ve zbytečně ostře hraném utkání plném faulů se hrálo v prvním poločase převážně mezi vápny. Chyběla mezihra, hrál se neurovnaný fotbal. Přesto mohli jít hosté do vedení, když Zavadilovu ránu z deseti metrů vykopával domácí obránce z brankové čáry.

Ve druhém poločasu začali hrát hosté více po zemi a od 55. minuty si vytvořili znatelnou převahu. Domácí branka ale byla pro neratovické střelce jako zakletá. V 57. minutě chyběla Stanislavovi pověstná špetka štěstí, když ze dvou metrů mířil těsně vedle branky. O pět minut později přesně vypálil ze dvanácti metrů Zavadil, ale pouze nechal vyniknout domácího gólmana Fidlera.

O chvilku později se připomněli i domácí, když po rohu mířil hlavou Kapoun těsně nad branku. Stejně tak se na druhé straně dařilo i Stanislavovi. Poslední větší šanci měl čtvrt hodiny před koncem na kopačkách Doubek, jehož střela z dobrých pětadvaceti metrů škrtala břevno domácí branky.

V závěru se hosté snažili strhnout vítězství na svou stranu dlouhými nakopávanými míči do pokutového území, domácí zase hrozili rychlými brejky. Na bezbrankovém stavu se ale už do závěrečného hvizdu sudího Štefana nic nezměnilo.

„Ve zbytečně tvrdě hraném utkání, kdy byla první půle vyrovnaná, jsme ve druhé získali převahu, byli jsme jasně lepší, ale v koncovce naši hráči opět propadli,“ litoval další bodové ztráty hostující kouč Jiří Kafka.

Tn. Rakovník – FK Neratovice/Byš­kovice 0:0

Rozhodčí: M. Štefan. ŽK: 6:5. Neratovice/Byš­kovice: R. Zavadil – Zeman, Mráz, Stanislav, Jakub Pajkrt (60. Máca) – Kadlec, Pazdera, S. Zavadil, Jakub Drahorád (69. Šmíd) – Nezbeda (82. Mansfeld), Doubek.

Jaromír Hejna