Víte, že jste nejlepším střelcem Mělnicka?
Že mám dvaadvacet gólů, to vím. Ale že nikdo nemá víc, to jsem, přiznám se, vůbec netušil.

V předchozí sezoně se vám povedlo nastřílet dvaatřicet branek. Nezačíná být okres Adamu Knoflíčkovi malý?
Nepřeceňoval bych to. Jde jen o IV. třídu, což hraje velkou roli.

To sice ano, ale góly dáváte na požádání…
Je pravda, že po poslední sezoně jsem měl nabídek hodně. Rozhodující fakt byl, že mám před maturitou a to je pro mě teď nejdůležitější. Pokud na jaře vše dopadne dobře, pak mohu řešit i tyto příjemné fotbalové věci.

Co studujete? Máte v plánu jít po maturitě na vysokou školu?
Momentálně studuji obchodní akademii v Kralupech. A co se týče dalších kroků, zatím opravdu nevím, je to tak padesát na padesát. Chtěl bych jít dál, ale za dobrého studenta se nepovažuji.

Pojďme zpět k fotbalu. Předpokládám, že si spoluhráči na vaše gólové umění už zvykli…
Už jo. Herně je tomu přizpůsobená i naše taktika, kluci míče většinou nakopávají na mě. Nejraději mám, když si míč mohu dát na pravou stranu, v pravé noze mám mnohem větší jistotu při zakončení. Co mi ale nejde, to jsou hlavičky. I přesto, že mám dva metry. Zakončení hlavou je pro mě jednou z největších slabin. 

Váš strýc Petr (vedoucí týmu) o vás řekl, že jste silný hlavně v rychlosti a při zpracování míče. Souhlasíte?
Víceméně ano. A také bych řekl, že na tyto soutěže stačím i v rámci fyzické kondice. V nižších třídách hrají často starší hráči.

Jak jste spokojený s výsledky Sazené?
Podzim se nám povedl. Pokud se nepletu, prohráli jsme jen dvakrát a ještě na penalty, takže super. Kádr se trochu omladil a navíc nás začal trénovat Petr Jansa, což byl krok dopředu. To jde vidět i při trénincích.

Mladí hráči jsou v šatně často terčem vtípků. Je tomu tak i ve vašem případě?
Ani bych neřekl, takový šašek jsem totiž já. Samozřejmě si ale dávám pozor, co si ke komu mohu v šatně dovolit.

Kam byste se chtěl po fotbalové stránce posunout v dalších letech?
S tím souvisí právě to možné působení na vysoké škole. Pokud by mi nevyšla kariéra fotbalisty, a už tomu tak zřejmě bude, chtěl bych u sportu zůstat. Je spousta možností. Jsou doktoři, fyzioterapeuti, do podobné sorty bych chtěl vše směřovat. A ideálně v rámci fotbalu.

Střelecké zápisy Adama Knoflíčka: Postřižín – Sazená (2 góly), Sazená – Nová Ves (3 góly), Sazená – Tursko (1 gól), Vraňany – Sazená (4 góly), Ledčice – Sazená (1 gól), Sazená – Úžice (5 gólů), Dolany B – Sazená (4 góly), Sazená – Chvatěruby (2 góly).