Výhra Kralup se ovšem vůbec nerodila lehce. Exligista Luděk Zelenka sice otevřel ve třinácté minutě svou osmou trefou v sezoně skóre, ale za dvě minuty vyrovnal veltruský Hofman. A přestože Pavel Mráz ještě v první půli poslal Kralupy do vedení z penalty, další trefy přišly až ve druhém poločase.

V tom však ke smůle hostů sázel góly už jen Pavel Mráz, který dalšími třemi brankami rozhodl o prvním novoročním triumfu Kralup. Sudí Švancara navíc vyloučil Veltrusům hned dva hráče a nedávný účastník okresního přeboru si tak musí na první výhru v roce 2018 minimálně týden počkat.

III. třída: Čečelice – PTZ Nelahozeves 5:0 (15. a 30. Černý, 10. Čermák, 19. Zeman, 76. Kábrt), Dřínov – Vehlovice 1:6 (39. Kympl – 26., 31., 55. a 57. Chorvát, 58. Vališ, 62. Sochůrek), EMĚ Mělník – Liběchov 4:0 (20. Růžička, 39. Moták, 57. Morávek, 90. Šimon), Mlékojedy – Čechie Kralupy 1:3 (84. Poncar – 10. Kovář, 24. Pokorný, 55. Gospodinov), Kralupy 1901 – Veltrusy 5:1 (25., 55., 79. a 81. Mráz, 13. Zelenka – 15. Hofman, ČK: 0:2), Jeviněves – Řepín 2:0 (53. Broft, 67. Kokšal), Dolany – Kly B 3:1 (25. a 54. Špička, 85. vlastní – 72. J. Mihalík).

Kostelec si na rezervu Záryb nepřišel, na úvod jara prohrál 1:2.