A jak v našem rozhovoru potvrdil sekretář klubu Martin Antoš, chtějí se hráči v jarních odvetách poprat o jediné postupové místo.

O skóre druhé místo po podzimu, s tím jste asi před soutěžím moc nepočítali?

Tak je pravda, že ani moc ne. Spokojeni bychom byli s umístěním do třetího místa. Ale letošní ročník čtvrté třídy je oproti loňské sezoně, kdy zde hrála taková mužstva jako Mělník nebo béčko Neratovic, trochu výkonnostně slabší.

Přitom úvodní dvě kola, která jste odehráli na hřištích soupeřů, moc přesvědčivá nebyla.

Ve Všetatech jsme ještě nehráli v optimální sestavě. Chyběl gólman a jeden obránce. Byla z toho taková přestřelka. Na Řepíně jsme podali asi náš nejlepší výkon. Ještě sedm minut před koncem jsme vedli, ale pak jsme dostali nešťastný, ale hezký gól do šibenice. Bod je ale taky dobrý.

Pak přišla vítězná série, kterou narušila až prohra 0:1 ve Vehlovicích. Prohráli jste gólem z penalty. To určitě zamrzí?

Penalta to byla zcela jasná. Bylo to na čtvrtou třídu velice slušné utkání. V prvním poločase jsme byli lepší, ve druhém, kdy dali domácí gól, se karta obrátila.

V čem vidíte příčinu takového obratu ve výkonech mužstva oproti loňské sezoně?

Loňská sezona byla katastrofální. Řekli jsme si, že se už nesmí opakovat. Také jsme tým posilnili. Přišli Vosmík se Štumpou z Vysoké, Žižka ze Mšena a vrátil se gólman Štětka.

Je vaši prioritou bojovat na jaře o postup, nebo budete spokojeni s umístěním na předních příčkách?

Popravdě řečeno, v dané situaci bychom chtěli postoupit, ale je nám jasné, že lehké to nebude. Ve hře jsou hlavně Vehlovice a také Řepín, který mohou posílit hráči z áčka.

Jak bude probíhat ve Střezivojicích zimní příprava? Plánujete nějaké zásadní posílení mužstva?

Posílit bychom v zimní přestávce chtěli hlavně na místě tvořivého záložníka. Hledáme takového špílmachra, který by tvořil hru. Ale bude to hodně těžké. S přípravou bychom chtěli začít v únoru. Chtěli bychom se sejít dvakrát v týdnu. Jinak se přihlásíme do Českého poháru a ve hře jsou i přípravná utkání. Chceme před sezonou odehrát tak pět utkání.

Jaromír Hejna