Už jen postup do stříbrné skupiny, byť tam se žlutomodrým nedařilo podle představ, lze právem považovat za úspěch. Možná ještě větší je ovšem to, že se soutěž označovaná za oficiální Pohár mládeže FAČR jako jedna z mála letošních vůbec dohrála až do konce. Neratovičtí tak nepřišli o jedinečnou příležitost změřit síly s českou špičkou.

„Kluci odehráli v pátek a v sobotu celkem jedenáct utkání proti nejlepším soupeřům z celé republiky. Z celkového počtu 24 týmů jsme se umístili na krásném šestnáctém místě,“ rekapituloval turnaj v podobném duchu i Martin Kalina, trenér neratovického týmu spolu s asistentem Romanem Mlchem.

První den klání u Konopiště by se z pohledu zástupce Mělnicka dal rozdělit jednoduše. Od vyhlášených líhní ligových klubů schytala parta okolo kapitána Adama Sousedíka tři nakládačky, nad dvěma „hratelnějšími“ soupeři v základní skupině ale sama dominovala poměrně přesvědčivými výsledky.

O den později se v konkurenci třetích a čtvrtých týmů ze zbylých tří skupin na vítězství už navázat nepodařilo. Šňůru pěti porážek rozsvítila pouze remíza se Spartou, tou kolínskou.

„Odehráli jsme spoustu vyrovnaných zápasů, i když v některých se nám výsledkově třeba nedařilo. Přesto musím kluky pochválit za bojovné výkony po oba dny. Turnaj nám ukázal i slabiny, na které se musíme do budoucna zaměřit, abychom se zase posunuli dál,“ navázal kouč Kalina.

Celkově šlo podle něj pro celý tým o parádní zážitek. „Všichni jsme si turnaj moc užili a o to nám především šlo. Ondrášovka se nám včetně kvalifikací velmi líbí. Můžeme se herně porovnat s týmy v podstatě z celé republiky,“ dodal spokojeně.

FINÁLE ONDRÁŠOVKA CUPU U8 (V BENEŠOVĚ)

Výsledky Neratovic – základní skupina: Sparta Praha 1:8, Zbrojovka Brno 0:7, JFA Č. Budějovice 1:8, Baník Sokolov 7:3, FK Šternberk 3:0, stříbrná skupina: SK Uničov 0:3, FC Slovácko 4:10, SK Benešov 0:9, Viktorka Žižkov 3:5, FC Táborsko 0:4, Sparta Kolín 2:2.