Závěrečná kola navíc dávají Neratovickým poměrně slušnou možnost setrvat na svém historicky nejvyšším umístění i přes zimní přestávku. Zbylé týmy, bojující o čelo tabulky, shodou okolností z Litoměřicka, totiž čekají vzájemná derby. Nejprve se Brozany představí v Litoměřicích a v derniéře zavítají Lovosice na hřiště lídra.

Těžké krajské derby ovšem čeká před závěrečnou domácí rozlučkou se Souší také svěřence Jiřího Kafky, kteří se v sobotu dopoledne představí na hřišti osmého Kladna. Tomu se v domácím prostředí příliš nedaří a neporazil tam na podzim žádný tým z popředí. Herně to sice od Kladenských nebývá špatné, ale chybí střelec. Opakovaně pak tým připravily o bodový zisk až závěrečné minuty utkání.

Neratovičtí potvrzují, že se jim proti Kladnu nehrálo ani v loňské sezoně příliš dobře (doma 0:0, venku 0:2). Neznamená to ovšem, že by ani tentokrát nemysli na vítězství. „Jedeme tam rozhodně pro tři body. V případě, že bychom je získali, přiblížila by se velmi výrazně šance na to, přezimovat na druhé příčce a navíc třeba i umazat část náskoku Brozan, které jedou do Litoměřic,“ ví o „stříbrné“ šanci stoper Pavel Jína, který se v posledních dvou zápasech opět připomněl jako neomylný zakončovatel standardních situací. „Už bylo na čase,“ komentuje své trefy, kterými přispěl k výhře v Horních Měcholupech a následně doma s Krupkou. „Po prohře doma s Litolí jsme se opět zvedli a na vítězné vlně bychom chtěli ideálně vydržet do konce podzimu,“ představuje vysněný scénář.

A jak si týmy z čela pořadí stojí v dalších kritériích? Podle tabulky pravdy mají Brozany šestnáct plusových bodů, Neratovice o osm méně, Lovosice a Motorlet mají pět kladných bodů a Litoměřice o bod méně než Lovosice a pražský celek. Pohled do statistik napovídá, že nejlepší útok mají Brozany, které nastřílely 38 branek, Lovosice mají na kontě o dvě branky méně a Litoměřice a Neratovice nasázely soupeřům třicet branek. Brozany a Lovosice nejméně inkasovaly (13), Neratovice se ovšem drží v tomto ohledu v těsném závěsu (14).

V neratovickém celku se gólově prosadilo celkem dvanáct hráčů, pestřejší složení střelecké listiny prokazují už jen Lovosice, za které se díky spolupráci s druholigovým Ústím zapsalo do kanonýrských statistik patnáct hráčů. Střelcem číslo jedna je v Neratovicích osmigólový Josef Kozák, jeho útočný parťák Chrdle a záložník Radosta se naposledy dostali na poloviční počet. V Brozanech se o branky stará hlavně dvojice útočníků Benda (13) a Potočný (11). Za Litoměřice Stožický trefil šestkrát, pět branek pak mají na kontě Dolejška a Tichý. Lovosický Faust má na kontě osm tref.