„Do posledního kola jsem bojoval, pak mě ale zklamaly Počaply, když plichtily se Řepínem," říká Pavel Kudrna z Kralup nad Vltavou, který v jarní Tip lize Mělnického deníku vybojoval pěkné druhé místo, a vysloužil si tak sadu nožů od mělnického supermarketu EVA a pivo od pivovaru Rohozec.

Fotbalem Pavel Kudrna doslova žije. Za merunou se po pažitu honil už od deseti let, kdy začínal v Obříství. Na vojně pak kopal za Duklu Hranice.
„Když jsem se oženil, šel jsem hrát do Hostína u Vojkovic, kde jsem vydržel až do čtyřiceti let," vzpomíná rodák ze Zálezlic, s nímž se fotbalisté už téměř třicet let setkávají v roli rozhodčího.

Píská zápasy v okrese, ale už ho lákali i na kraj. Podle něho se ale fotbal za poslední léta podstatně změnil, hlavně nálada… „Řekl bych, že v poslední době už to není ta zábava, co bývala. Lidé jsou na sebe docela zlí, dříve byl fotbal absolutně kamarádskou záležitostí," vysvětluje rozhodčí z Kralup nad Vltavou.

Jako rozhodčí toho ale musí hodně vydržet. „Je to o tom být obrněný, neposlouchat, co si kde kdo povídá a jet si podle svého. Hlavně je důležité být přesvědčený, že pískám správně. Na hřišti klukům říkám, že neudělají chybu jen oni, ale i já. Jen je důležité ji umět přiznat," pokračuje Pavel Kudrna a říká, že dříve byl fotbal hlavní zálibou mládeže, což už není dávno pravda. „Dnes děti raději sedí u počítače, neuběhnou stovku, neudělají kotrmelec…"

Vedle fotbalu se kralupský sportovec věnuje také volejbalu. Už pětadvacet let si každé pondělí chodí zahrát s partou kamarádů.
Pasivně se zajímá i o další sporty. V televizi sleduje fotbal, hokej, košíkovou i tenis.

Z výhry v jarní Tip lize bude mít zřejmě radost jeho dospělý syn. „Je kuchařem, takže se mu sada nožů bude hodit," říká držitel druhého místa v soutěži. A pivo? To sice často nepije, dá si jen jedno točené každé pondělí po volejbalu. Právě dnes má ale svátek, takže různé druhy piv z pivovaru Rohozec ochutná se svými kamarády při oslavě.

Pavel Kudrna
Je mu osmapadesát let, pochází ze Zálezlic, ale žije v Kralupech nad Vltavou. S fotbalem začínal v deseti letech v Obříství, po svatbě kopal za Hostín u Vojkovic. Skoro třicet let jezdí po okresních zápasech jako rozhodčí. Má dvě dospělé děti, syna a dceru, kteří však jeho zálibu ve sportu nezdědili.