To se jim nakonec nepodařilo, když v utkání nepříliš vysoké úrovně nedokázali porazit v derby Řepín. Čáru přes rozpočet jim udělal sudí Šnýdr, který neuznal čistou dorážku Tomáše Skopky.

V úvodu byli častěji u míče pohyblivější hosté, kteří si lépe přihrávali. Domácí, vědomi si důležitosti utkání, zahájili příliš křečovitě. Hráči si sice dokázali vytvořit náznaky šancí, které ale nedokázali je dotáhnout až ke gólu.

První ránu mezi tři tyče vyslal ve 22. minutě Tomáš Skopka, s jehož tečovanou střelou k tyči měl Peřestý plné ruce práce. O dvě minuty později se na druhé straně po nebezpečném závaru před Finkousovou brankou kopal pouze roh.

Na konci první půlhodiny měl gól na kopačce domácí Vavrek, který se ve vápně krásně uvolnil, ale jeho střela z úhlu těsně minula pravý horní roh Peřestého branky. Za dalších pět minut neudržel Peřestý míč na zemi v rukou a dobíhající Tomáš Skopka pohodlně uklidil opuštěný míč do sítě. Radost domácích ale zkazil dost nepochopitelným verdiktem sudí Šnýdr, který viděl nedovolený zákrok střelce na hostujícího gólmana.

Domácí se ale nadále zoufale snažili o zteč řepínské branky, ale gól dát nedokázali. Pět minut před půlí vrátil T. Skopka míč z brankové čáry na nabíhajícího Fidranta, ten ale následnou střelou pouze polámal větve na topolech za peřestého brankou. Další dobrou šanci měl i Martin Skopka. Z výhodné pozice ale z trestného kopu pouze vyprášil Peřestého rukavice.

V hektickém závěru prvního poločasu nejprve zasprintoval po levé straně Martin Skopka, jeho centr ale stačil Štolba, tísněný Krausem, pouze tečovat do autu. Hned z protiútoku mohlo udeřit na druhé straně. Štrupl zatáhl míč po levé straně, našel výhodně postaveného Kohouta, jehož následnou střelu stačil Finkous vyrazit jen na nohu Štrupla. Jeho volej z úhlu ale skončil nad brankou.

Ve druhém poločase měli hosté herně navrch. Problémy domácím obráncům dělal svými kličkami hlavně neúnavný Štrupl. Hosté si vytvořili hned několik šancí, ale ani oni si v sobotu s přesnou koncovkou zrovna netykali. Své šance neproměnil Štrupl ani Kratochvíl, a tak málem udeřilo na druhé straně.

Tomáše Skopku po náhodném útoku marně naháněla celá hostující obrana, domácí střelec se dostal až ke střele, ale míč se naštěstí pro hosty zamotal mezi Peřestého nohama, který se už bezmocně otáčel za sebe.

Domácí trenér pak nuceně vystřídal Vavreka i Martina Skopku a s jejich odchodem odešla i domácí snaha. Hosté byli v závěru jasně lepší. Konečná remíza je ale asi spravedlivým vyjádření poměru sil na hřišti.

Vysoká – Řepín 0:0

Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Vysoká: J. Finkous – Hlaváček – Tichota (75. Možný), Fidrant, Sankot – R. Finkous, Vavrek (72. D. Řízek), Nový, M. Skopka (83. Tott) – B. Štolba, T. Skopka. Řepín: Peřestý – Štěpánek – Slepička, Vaněček (61. Kratochvíl), Kraus – Burant, Prejza, Bláha, Kinzl – Kohout, Štrupl.

JAROMÍR HEJNA