Mělník / V případu nedohraného utkání Ledčice – Úžice je rozhodnuto. Sportovně-technická komise okresního fotbalového svazu zápas 19. kola 4. třídy ve skupině B zkontumovala 3:0 ve prospěch domácích Ledčic.

Komise ke svému závěru dospěla podle zápisu o utkání, ve kterém stálo, že hosté odmítli nastoupit do druhého poločasu.

Jak Mělnický deník informoval, zápas skončil předčasně po nevybíravém faulu domácího Kaclíka, po kterém odvezla jednoho z hráčů Úžic záchranka do nemocnice s podezřením na zlomený kotník. Dál už se nehrálo.

Zástupci oddílů se pak především neshodly na tom, kdo odmítl v zápase pokračovat.

Na svazu dali za pravdu domácím, že to byli hosté. Ti ale i po vynesení ortelu trvají na svém.

„Nebyli jsme to my, kdo to chtěl nedohrát a vyhecovat. Nelíbí se mi, že se to rozhodne podle zápisu, který byl zjevně dopsán. Stěžovat si ale nebudeme. V utkání jsme prohrávali, takže bychom stejně asi prohráli,“ řekl úžický sekretář Jiří Humpl.

Jeho oddíl prý vítá, že se zápas nebude opakovat, a ohradí se jen tehdy, pokud od disciplinární komise dostane nějakou výraznější pokutu.

Podle sdělení jiného hráče Úžic Petra Podroužka dostal zraněný hráč na tři týdny nohu do sádry.

„Má těžký výron kotníku a pohmožděnou holeň,“ přiblížil. Rovněž on si myslí, že se nedohrálo kvůli domácím. „Do zápisu si každý dopíše, co chce, a pak se podle toho rozhoduje.“

„Na komisi se jen potvrdilo, co byla pravda,“ reagoval na úterní rozhodnutí sekretář Ledčic Miroslav Müller, který se k utkání už nechtěl moc vracet. „Hosté tam byli autobusem, odjeli všichni najednou, my jsme tam zůstali. Zraněnému přejeme, ať se dá co nejdříve dohromady,“ udělal tečku za zápasem sekretář Ledčic.

Fotbalový svaz se zatím nedočkal lékařské zprávy o stavu zraněného, což nahrává nejrůznějším spekulacím, včetně té, že hráč nastoupil na cizí registrační průkaz. Podle Úžických je ale vysvětlení prosté – prý si to nepřejí rodiče mladého fotbalisty.