Šílený tanec s názvem Harlem Shake v posledních týdnech dobývá svět a získává si stále více fanoušků. Důkazem je i fakt, že video s bláznivým poskakováním natočily i hvězdy fotbalového Manchesteru City či basketbalového Miami Heat. Nedávno se dokonce přidali i fotbalisté pražské Sparty, jejichž Harlem Shake na internetu shlédlo už přes čtvrt milionu uživatelů.

Na videu kralupských fotbalistů, které trvá přesně půl minuty, můžete vidět opravdové skvosty a zaručeně se u něj pobavíte. Nechybí zlatokop, banán, gorila, fantomas, voják, šimpanz, Stydlín ze Sněhurky, Lemur, surfař, skřítek či dědek s plenou.

„Stačil jeden trénink a nadhození, že bychom mohli něco takového natočit, reakce od všech byla pozitivní a nikdo neměl problém," sdělil na úvod Jakub „Didi" Polák, který s nápadem přišel jako první a stal se zároveň takovým režisérem. Co bylo podle něj nejtěžší? „I když se to nezdá, tak to bylo sehnat kvalitní kameru, to se nám naštěstí podařilo vcelku rychle. Tímto bych chtěl poděkovat Janu Hrušovskému nejen za natočení, ale sestříhání."

Jak kralupští fotbalisté sami potvrzují, natáčení si náramně užívali, což je z videa patrné na první pohled. „Hlavně natáčení splnilo svůj účel – stmelit partu a uvolnit náročnou zimní přípravu před začátkem jarní části, ve které nás čeká těžký oříšek v podobě boje o postup," dodává Jakub Polák.

Že se fanouškům Harlem Shake kralupských fotbalistů líbí, není třeba dodávat. Během necelých pěti dní zaznamenal na youtube.com už téměř tisíc zhlédnutí. „Je to pěkné číslo, dost nás to potěšilo a je to pro nás odměna," komentuje nečekaný zájem Jakub Polák, který zaznamenává pozitivní ohlasy také od trenérů, fanoušků či sponzorů. „Rádi vidí, že v týmu panuje dobrá parta, která je potřebná nejen na hřišti."

A kdo se skrývá za jednotlivými maskami? „Zkuste hádat," vzkazují hráči, kteří nevylučují, že v budoucnu pro fanoušky i veřejnost připraví další video ze zákulisí týmu.