V tabulce oba mančafty dělí jediný bod. Střed I. A třídy je v podzimní části sezony nesmírně vyrovnaný a týká se i zástupců z Mělnicka. O chlup lepší je prozatím nováček z Kel, který drží páté místo, Záryby jsou sedmé.

Kly stihly za třináct doposud odehraných kol sedmkrát zvítězit, před týdnem na svém hřišti smetly Uhlířské Janovice 6:1. Záryby si zase připsaly velmi cenný triumf nad favoritem z Pěčic (2:0) a i proto jde o zápas, ve kterém na sebe narazí týmy s celkově výtečnou formou.

„Jsem s výsledky spokojený, ale bodů mohlo být o devět víc. Mrzí mě hlavně domácí porážky od Pšovky a Lysé. Do Záryb si jedeme fotbal užít, tak, jak to máme každý zápas. A jestli se dá očekávat velká návštěva? Netuším, začíná být čím dál větší zima. Na utkání by ale mohlo dorazit pár našich fanoušků,“ říká skromně kouč Kel Michal Voljanskij.

VŠE PŘIPRAVENO!

Trávník v Zárybech je podle místního trenéra Jana Vlčka v pohotovosti: „Hřiště je v pořádku a připravené. Jde jen o to, zda s ním něco neprovede počasí.“

V minirozhovoru s šéfem zárybské lavičky ale došlo i na mnohem důležitější věci: „Mužstvo hodně nabudila poslední výhra s Pěčicemi a kromě dlouhodobě zraněných hráčů budeme kompletní. Co se týče takových derby, osobně to spíše nevnímám. Kly známe, hráli jsme s nimi v I. B třídě. Na druhou stranu – lidí ale podle mě přijde víc.“

Sobotní utkání na hřišti v Zárybech začíná ve 14.00.

Poslední sestava Záryb: Šulc – Rek, Vytlačil D., Šašek, Schütz (77. Šimek), Valentin, Voštiar, Vytlačil T. (87. Toman), Soukup, Přibyl (58. Reisinger), Krulich.

Poslední sestava Kel: Doležal – Viskup (75. Frajman), Pechar (57. Jeník), Studený, Mihalík J., Chrdle (78. Chaloupka), Kympl, Dohnal, Mihalík M. (46. Doubek), Miřatský (70. Sobotka), Šmíd.

Vzájemné zápasy Záryb a Kel: 
Záryby – Kly 7:1 (2007/2008)
Kly – Záryby 0:4 (2007/2008)
Kly – Záryby 1:2 np. (2013/2014)
Záryby – Kly 3:1 (2013/2014)