Mělnicko / Fotbalisté Neratovice po cenném vítězství nad lídrem I. A třídy čeká papírově slabší soupeř – předposlední Zdice.

Předpokládané vítězství by mohlo svěřence trenéra Jiřího Kafky katapultovat na druhé postupové místo, ale to jen v případě, že doposud druhé Velvary klopýtnou na hřišti čtvrtého Tatranu Rakovník.

„Rakovník je podle mého názoru poslední soupeř, který může Velvary porazit,“ domnívá se trenér Neratovic Jiří Kafka. Zápasu ve Zdicích se jeho tým nebojí. „Konečně potřebujeme i venku proměňovat své šance, pak zcela jistě uspějeme.“

Druhý zástupce regionu v I. A třídě Dynamo Nelazeves hostí tým Milína, což nebude pro svěřence trenéra Kaplana vůbec jednoduchý soupeř.

V I. B třídě se mohou diváci těšit na další okresní derby. Lužec přivítá tým z Vysoké. Ani jedno z mužstev ještě nemá zajištěnu záchranu a případné body by pro oba soupeře byly zlaté.

Mělnická Pšovka hostí třetí Ostrou a body určitě potřebuje. „Stále musíme bodovat. Kromě Zelenče musíme sledovat i výsledky a bodový zisk béčka Velimi ze skupiny C. To pro případ, že bychom skončili druzí a chtěli postoupit ze druhého místa,“ varuje před uspokojením mělnický kouč Miroslav Svoboda.

Fotbalisté Řepína se už pomalu mohou v klidu připravovat na příští sezonu, ale jejich nedělní soupeř z Kosmonos potřebuje body jako sůl.

Domácí trenér Kalkat výprodej bodů rázně odmítá: „Bude to těžké, máme velkou marodku, ale určitě nechceme prohrát. Jako v každém zápase budeme hrát na vítězství.“

Mšenští už prakticky ztratili naději na záchranu. V domácím utkání s Beznem tak mají další příležitost ukázat, že fotbal hrát nezapomněli.

Ve skupině A má kralupský Kaučuk možnost napravit krutou domácí porážku s Pavlíkovem na hřišti desátého Městečka.

PŘEHLED VŠECH VÍKENDOVÝCH ZÁPASŮ

Jaromír Hejna