Až po více než dvou měsících se zřejmě definitivně uzavře „nešťastný" zápas závěrečného kola loňského ročníku Atletico okresního přeboru mezi kralupským FK 1901 a Veltrusy. Oba týmy v něm inkasovaly pokutu, kontumační porážku a tresty pro některé aktéry za to, že do zápasu na hostující straně zasáhl jeden z kralupských hráčů a kapitáni a vedoucí obou mužstev se v zápise o utkání snažili celou věc krýt.

Dohru pak znamenalo vyjádření hrajícího předsedy FK 1901 Luboš Černého na stránkách Mělnického deníku, kde označil za hlavního iniciátora podvodu, kvůli kterému Kralupští přišli o prvenství v Belsport jarní soutěži a tím i sadu dresů, Jaroslava Kohouta, člena disciplinární komise okresního fotbalového svazu (DK OFS).

Za jeho jednání i celou disciplinární komisi se ovšem okamžitě postavil výkonný výbor OFS. Černého si pak pozvala na kobereček krajská disciplinárka, pod kterou mezitím Kralupy svým postupem začaly spadat, a nařídila mu zaplatit pokutu ve výši 2000 korun a omluvu v novinách za pošlapání jména OFS.

„Rád bych se omluvil Jaroslavu Kohoutovi, protože jsem na danou situaci reagoval nepřiměřeně," uznal svou chybu Luboš Černý, který zároveň přislíbil, že příště bude podobné záležitosti řešit už jen v rámci klubu s jeho vedením. „Věřím, že pan Kohout moji omluvu přijme a vztahy mezi námi, klubem a okresním fotbalovým svazem budou nadále na profesionální úrovni, jako tomu bylo v minulosti," dodal Luboš Černý.

Celou věc za uzavřenou tímto považuje i předseda disciplinární komise Slavoj Tichý. „Jsme rádi, že uznal svou chybu a snad už nebude něco podobného opakovat. Bylo to zbytečné," uvedl.