„Pro nás zlaté dva body,“ nemusel později snad ani připomínat hrdina okamžiku, jehož tým prohrával ještě deset minut před koncem 0:2 a k tomu dohrával bez „vyžluceného“ Davida Vytlačila. Navíc – co svým prvním gólem ze hry z pozice gólmana načal, to posléze i dokončil. Také Michal Šulc patří mezi gólmany, kteří rozstřely až tak nemusí, ale na proměňování penalt si věří. Právě ta jeho byla nakonec vítěznou.

I takové dárky umí dávat fotbalový osud k narozeninám. Ty své slavil zárybský Zdeněk Zlámal (za Bohemku před dvěma lety podobně srovnal na Dukle) hned příští den. „Nádherný dárek. Asi jako každý gólman jsem vždycky o něčem takovém snil a teď, když se mi to splnilo, můžu skončit,“ prohodil v žertu čerstvě devětadvacetiletý brankář, který ve své kariéře prošel Brandýsem a Zápy, kde posbíral zkušenosti od ex-ligisty Oldřicha Pařízka.

V Zárybech je po svém návratu čtvrtým rokem a maximálně spokojený. „Skvělá parta, super zázemí, skvělí fanoušci, dobrý trenér a hlavně pan Bureš, který se o nás stará jako o své děti,“ rozplýval se dobře naladěný Michal Šulc.