Fotbalisté dohráli, už se ví, kdo sestoupí a kdo postoupí. A Tip liga, soutěž čtenářů Mělnického deníku, poznala nového krále, přesněji řečeno královnu.

Pomyslnou korunku a 10 tisíc korun na náměstí Míru převzal za svou manželku Vlastu Ladislav Lipnický z Mělníka. „Peníze půjdou do rodinného rozpočtu,“ svěřil se tipující, jehož vlastní tipy stačily na umístění „až“ ve druhé desítce startovního pole čítajícího 345 hráčů.

Vlasta Lipnická se dostala do čela až v posledním kole. Spolu s Josefem Dohnanským starším z Libiše posbírala během jarních třinácti kol 86 bodů. O konečném pořadí při bodové rovnosti musela rozhodnout až přesnost při součtu všech třinácti supertref. „Před posledním kolem už jsme ani nedoufali, že bychom mohli dosáhnout na první místo,“ mluvil za svou manželku bývalý činovník okresního fotbalového svazu a narážel na slibný šestibodový náskok Michala Krále mladšího z Lužce. Jeden z nejmladších účastníků soutěže nebude na poslední kolo vůbec vzpomínat v dobrém. Pouhé dva body znamenaly propad z medailových pozic až na pátou.

V třináctidílném tipovacím seriálu se pouze v jednom případě stalo, aby výherce kola získal plný počet bodů za správně uhodnuté výsledky. Bylo tomu tak v 10. kole a cenný kousek se povedl Jiřímu Krahulíkovi z Nelahozevsi. Jarní Tip liga jinak ale byla na tipování velice obtížná a v každém kole existovala řada překvapení.

Proto body spíše získávali soutěžící, kteří tipovali intuitivně a nestudovali příliš tabulky, protože postavení v nich žádnou záruku o možném výsledku nedávalo. V každém kole byli vyhlášení tři tipující, kteří za svůj úspěch ochutnali dárkové balení pěnivého moku Klášter. I tady bylo často těžké rozhodování o určení pořadí při stejném bodovém zisku. Rozhodovalo pak kritérium počtu vstřelených branek v kole, ale ani to nebylo někdy všemocné a do pořadí promluvil los.

Pro Tip ligu je příznačné, že se jí úspěšně zúčastňují ženy. Ať už tipují podle svého svědomí, nebo jsou ovlivňovány svými polovičkami či rodinnými radami…

Vítězné trofeje získaly tipérky i několikrát za jednotlivá kola a nakonec dvě z nich pronikly do nejlepší dvanáctky tipujících. A to nejdůležitější na závěr, soutěž bude pokračovat na podzim a prvním kolem spustí při zahájení okresního přeboru Mělnicka (18. a 19. srpna). Kupon pro první kolo otiskne Mělnický deník už v týdnu před tím.

Jarní dvanáctka nejlepších:

  1. Vlasta Lipnická, Mělník 86 bodů (421)
 2. Josef Dohnanský st., Libiš 86 (392)
 3. Ladislav Černý, Kokořín 84 (436)
 4. Zdeněk Walter, Kralupy 84 (455)
 5. Michal Král ml., Lužec 83 (426)
 6. Hana Grofová, Mělník 83 (422)
 7. Daniel Hnízdil, Mělník 83 (408)
 8. Lukáš Havel, Libiš 80 (434)
 9. Filip Urbánek, Mělník 77 (436)
10. František Pohl ml., Mělník 77 (467)
12. Radek Babák, Lobeč 77 (413)
12. Miroslav Blanár, Martinov 77 (356)

Při rovnosti bodů hráčů na 1. až 12. místě rozhodla o konečném pořadí přesnější supertrefa ze všech třinácti jarních kol. Její celkový součet byl 443. Celkové odhady jednotlivých hráčů uvádíme v závorce za celkovým počtem bodů.

 

 

Náš život od Tip ligy k Tip lize

 

Další půlrok je za námi. Někdo měří čas podle Vánoc, Velikonoc, podle svátků, narozenin a dovolených. Jiný podle pondělí či pátku. My v redakci Mělnického deníku ho měříme Tip ligou.

Už se ani nemůžeme dopočítat, kolikátý že to je ročník. Čas kolem nás letí mílovými kroky a mne vždy udivuje, kolik lidí se dokáže bavit právě nad Tip ligou. Deset utkání každý týden a kolik vyvolají vzrušení, kolik debat, kolik radosti i naštvání. Vyhraje nakonec stejně jen jeden. Pro mne je ale vítězem každý soutěžící, který vydrží do finiše. Proč? Protože ho obdivuji, jak pořád dokola věří, že tenhle víkend mu bude přát. Že to bude právě on, kdo vyhraje.

Tak vás všechny prosím, vydržte s námi hrát tuhle šílenost, kterou jsme pro vás vymysleli a která se v historii Mělnického deníku stala tou nejúspěšnější.


Přeji vám krásný den.
Jiří Macek, šéfredaktor