V I. B třídě má stále postup ve svých rukou Pšovka. Na její zaváhání čeká Velim B ze skupiny C. A jak říká trenér Pšovky Svoboda, bude to boj až do konce. Pšovanům stačí k postupu vyhrát poslední dvě utkání. Ale jak v Lysé, tak doma s Lužcem to lehké nebude. Výhodou může být, že soupeřům o nic nejde.

Nejistotou žijí ve Vysoké, která ještě může sestoupit z 12. místa. Záleží na počtu sestupujících Středočechů z divize. Vysoká hraje na hřišti lídra v Zelenči, za týden hostí Bezno.

Záchranu Vysoké si přeje i většina mužstev v okresním přeboru. Hořín má své jisté, ale dalších pět mužstev stále bojuje o udržení.

Na opačném pólu čeká druhé Záryby těžké utkání v Dolních Beřkovicích, naopak vedoucí Tišice hostí relativně slabší Pšovku B. Pokud Tišice získají o bod víc než konkurent ze Záryb, mohou se už radovat z postupu.

Ve III. třídách se v bojích o postup utkají na dálku Lobkovice (ve Vehlovicích) s Mlékojedy (doma Vysoká B).

Šlágr jara bude k vidění ve skupině B. Dynamo B hostí Horní Beřkovice. První zápas bodově vyrovnaných lídrů vyzněl pro Slovan (1:0).

Ve IV. třídách poutá pozornost duel dvou nejlepších mužstev skupiny A. Beck Mělník hostí Neratovice B. V „kralupské“ skupině jsou na dvě postupová místa tři zájemci.

Velký krok k postupu mohou udělat Ledčice. Musí ale v Nové Vsi porazit rezervu Čechie. V neděli přivítá Kaučuk B Úžice a ve šlágru kola hostí už postupující Dolany dalšího adepta – Obříství.

(jah)