Tišice - Fotbalisté Sokola se po deseti letech vrátili do krajské I. B třídy a v podzimní části soutěže nezklamali. Nečekaně se jim dařilo hlavně na hřištích soupeřů, kde prohráli až v posledním kole v Dolním Bousově. Pokud stejnou bilanci potvrdí na jaře i doma, nemusí se o účast v dalším ročníku nejnižší krajské soutěže v Tišicích bát.

I přes slušný vklad do jara se po podzimu s týmem rozloučil trenér Jaroslav Pasovský. Nahradí ho Martin Brabec, který pomáhal už v průběhu podzimu. Součástí zadních řad týmu je MICHAL VÍTOVEC, který nám ze svého pohledu přiblížil podzim.

Asi vám hodně zvedlo sebevědomí nečekané vítězství na hřišti jiného nováčka – Dlouhé Lhoty?

Do prvního utkání jsme vstupovali sice s respektem, ale i s chutí hrát svou hru. Zápas jsme zvládli, i když jsme ještě deset minut před koncem prohrávali 1:2. Myslím, že to bylo i díky naší fyzické kondici v závěru utkání.

Venku jste pak prohráli až v posledním (odloženém) utkání v Dolním Bousově.

Jak doma, tak i venku se snažíme hrát stejně. Možná při venkovních zápasech hraje celé mužstvo zodpovědněji v obranné fázi. V Bousově se hrálo na sněhu, rozhodla větší bojovnost a proměňovaní šancí domácích.

Naopak doma se docela trápíte. Zvítězili jste až v sedmém kole s Luštěnicemi a v jedenáctém s Kosmonosy.

Víme o tom a na jaře se budeme snažit z domácích zápasů získat více bodů než na podzim. Doma jsme první poločasy odehráli dobře, ani jednou jsme první půli neprohráli. Jen ve druhém poločase jsme se až příliš tlačili dopředu a z toho pramenily ztráty balonu a góly soupeřů.

Dařilo se vám v okresních derby. Tuto bilanci kazí porážka se Sokolem Záryby, proti kterým jste v poločase vedli 1:0.

Zase ty Záryby. Už je to tradice. Se Zárybami hrajeme poločas dobrý fotbal, ale na konci se raduje soupeř. Letos jsme obdrželi obě branky z penalty, takže trochu i smůla. Jinou vážnější šanci snad ani neměli.

Před sezonou jste na přestup získali bratry Prejzkovi a přišli i další. Přesto si trenér postěžoval na poměrně úzký kádr.

Úzký kádr máme, ale je to hlavně z důvodu velké marodky. Snad se všichni marodi uzdraví a budou moci nastoupit na zimní přípravu. Tím se kádr určitě zkvalitní a rozšíří.

Průběžné osmé místo s devatenácti body není na nováčka špatné. Spokojenost, nebo jste si představovali lepší umístění?

Chtěli jsme hrát tak, abychom se vyhnuli sestupovým starostem. Zatím uhraných 19 bodu je sice hezkých, ale tabulka je vyrovnaná a každý bod bude na jaře potřeba.

Které zápasy vám vyšly nad očekávání a kdy jste mohli získat víc?

Nad očekávání jsme bod přivezli z Lužce, odkud se body nevozí snadno. Tam celý tým hrál pohledný fotbal a až v závěru zabojoval. A to je to co, by mělo být každý zápas. Naopak nám nevyšel zápas ve Skalsku , kde jsme prohrávali po třiceti minutách 3:0, a zdálo se, že je po zápase. Ve druhém poločase jsme se ale neskutečně zvedli, za 25 minut vyrovnali na 3:3 a ještě neproměnili řadu dalších šancí.

Kdy začínáte zimní přípravu, zúčastníte se nějakých turnajů?

Trénovat jsme letos prakticky nepřestali. Scházíme jednou týdně na florbal. Od 6. ledna začínáme trénovat jednou týdně v hale a dvakrát týdně na hřišti. Zúčastníme se už potřetí zimního turnaje dorostenců na umělé trávě v Neratovicích. První zápas je na programu 10. ledna.

Úvodní jarní kola budou těžká. Hostíte Dlouhou Lhotu a jedete do Kosořic. Relativně slabšího soupeře máte až ve třetím kole – Skalsko.

Jednoznačně musíme začít bodovat doma naplno. První, třetí a čtvrté kolo hrajeme doma, takže devět bodů by mělo být dobrým odrazovým můstkem do jarních odvet.

S jakým umístěním byste byli spokojeni na konci soutěže?